windows_store_apps_icon_flat_blue

آماری جدید از سیستم عامل های نصب شده بر روی کامپیوترها

شرکت Net Market Share با ورود به سال جدید میلادی، تازه‌ترین آمار و ارقام به دست آمده از مرورگرها و سیستم عامل ها در آخرین ماه سال را منتشر کرد.

به نقل از گجت نیوز، درحال حاضر ۲۴٫۳۶ درصد کامپیوترهای بازار مجهز به ویندوز ۱۰ مایکروسافت (Microsoft Windows 10) هستند، که این آمار در ماه گذشته میلادی (نوامبر)  حدود ۲۳٫۷۲ درصد بود.

جالب است بدانید این آمار از نفوذ بیشتر سیستم عامل ویندوز اکس پی به کامپیوترها نسبت به ماه گذشته خبر می دهد. این سیستم عامل ماه گذشته میلادی ۸٫۶۳ درصد کل کامپیوترهای جهان را به خود اختصاص داده بود، اما  در ماه دسامبر شاهد بهبود وضعیت و افزایش آن به ۹٫۰۷ درصد کل بازار هستیم. در این بین، ویندوز ۷ شرکت مایکروسافت نیز با افزایشی بیش از یک درصدی، از ۴۷٫۱۷ درصد به سهم ۴۸٫۳۴ درصدی رسیده است تا همچنان رتبه نخست محبوبترین سیستم عامل های کامپیوتری را یدک بکشد. اما یکی دیگر از سیستم عامل های شرکت مایکروسافت، یعنی ویندوز ۸٫۱، همچنان در حال طی کردن سقوط آزاد است. در این گزارش آمده است که سهم ۸٫۰۱ درصدی این نسخه از سیستم عامل دسکتاپی  در ماه دسامبر به ۶٫۹ درصد رسیده است.

سیستم عامل مک او اس (macOS)، یکی دیگر از سیستم عامل های دسکتاپی فعال بازار نیز در حالی از ۲٫۲۱ درصد به ۲٫۳۱ درصد ارتقا پیدا کرده است که به هیچ عنوان برای یک پیشرفت چشمگیر، افزایش خوبی به حساب نمی‌آید. این آمار نشان می‌دهد هنوز هم سیستم عامل شرکت اپل نتوانسته محبوبیت کافی را نزد کاربران کامپیوترها کسب کند.

پیشنهاد می شود

0 comments