download (1)

آموزش مک فیلتر کردن مودم

در مقاله های سری قبل آموزش های لازم برا تغییر پسورد و غیر فعال کردن wps مودم دادیم توی این مقاله درباره ی فیلتر کردن مک آدرس ها برای بیشتر کردن امنیت مودم توضیح میدهیم.

برای این کار شما باید اول وارد تنظیمات مودم شوید که قبلا توضیح داده شده است . بعد از ورود به تنظیمات مودم باید وارد بخش wirless بشوید،در این بخش زبانه ای وجود دارد به نام  wirless mac filter  در این قسمت شما با صفحه ای رو به رو می شوید که چندین فیلد خالی وجوددارد . قبل از این که ادامه این بخش را بگویم باید چند مطلب را بدانید.

۱- مک آدرس چیست؟

مک آدرس به آدرس فیزیکی یا سخت افزاری می گویند.هر دستگاهیی که به مودم شما وصل میشود دارای یک مک آدرس می باشد ، این آدرس منحصر به فرد است یعنی هر دستگاه یک مک ادرس دارد که مخصوص آن می باشد و مک آدرسش با بقیه فرق دارد .

حال شما باید مک آدرس دستگاه هایی که می خواهید به مودمتان وصل باشند  را پیدا کنید که هر دستگاه روشی دارد . به طور مثال در تلفن های همراه  معمولا در قسمت تنظیمات و  اطلاعات گوشی یا information مک آدرس نوشته شده است. بعد از پیدا کردن مک آدرس خود آنرا کپی کرده یا یک جا یادداشت میکنید و به تنظیمات مودم میروید ،در آن فیلد خالی که بالا توضیح داد شد تایپ میکنید. مک آدرستمام دستگاه هایی که می خواهیید به مودم وصل باشند را اضافه میکنید و کلید save را میزنید.

بعد از این عمل مودم شما فقط دستگاه هایی که مک آدرس آنها را دارد می شناسد.لازم به ذکر است که بدانید از این پس هیچ دستگاهی به مودم از طریق وایرلس وصل نمیشود مگر اینکه مک آن را به مودم اضافه کنید. این روش برای جلوگیری از هک شدن بسیار امن می باشد.

(برای ورود به مودم وتغییر پسورد آن می توانید به مقاله های قبلی مراجعه کنیید )

پیشنهاد می شود

0 comments