AMD-Radeon-R9-280X-Photo

شرکت AMD از کارت گرافیک Radeon R9 285 رونمایی کرد

امروز در مراسمی با عنوان Thirty Year of Gaming and Graphics که از طریق وب‌سایت Twitch نیز به شکل زنده پخش می‌شد، شرکت AMD از جدیدترین کارت گرافیک‌های میان‌رده خود با نام Radeon R9 285 رونمایی کرد.

این کارت گرافیک که از ماه سپتامبر راهی بازارهای فروش خواهد شد، در واقع نسل جدیدی برای مدل Radeon R9 280 محسوب می‌شود و بر پایه پردازنده‌های گرافیکی Tonga Pro تولید شده است.

AMD ادعا می‌کند که این کارت گرافیک توان کنار زدن رقیب خود انویدیا GTX 760 را خواهد داشت و به گیمرها اجازه می‌دهد که بازی‌ها را با حداکثر جزئیات اجرا کنند. این کارت گرافیک با توجه به ساختار و قدرت خود می‌تواند در بین سری‌های دو گیگابایتی R9 270 / 270X و کارت گرافیک سه گیگابایتی R9 280X جا بگیرد.

طبق گفته‌های AMD، مدل جدید R9 285 قابلیت عملکرد محاسباتی ۳٫۲۹ teraFLOPS را داراست و اسپید کلاکی معادل ۹۱۸ مگاهرتز را تأمین می‌کند. حافظه این کارت گرافیک ۲ گیگابایتی و از نوع GDDR5 است و در اینترفیس ۲۵۶ بیت به فعالیت می‌پردازد؛ اما گفته شده تعدادی از کارخانه‌ها ورژن های ۴ گیگابایتی آن را نیز به بازار عرضه خواهند کرد.

یکی از موارد بهبودیافته و قابل‌توجه در این کارت گرافیک، کاهش میزان توان طراحی حرارتی آن است. مدل R9 285 کنونی توانسته این رقم را به ۱۹۰ وات برساند که در مقایسه با ۲۵۰ وات موجود در دیگر مدل‌های خانواده R9 پیشرفت خوبی محسوب می‌شود.

به مانند دیگر کارت گرافیک‌های خانواده R9، مدل R9 285 نیز پورت‌های دیسپلی پورت، دو خروجی DVI، و یک خروجی HDMI را به همراه خود دارد.

همزمان با معرفی این کارت گرافیک AMD تمامی خانواده R9 را با بازی‌های جدید به بازار وارد می‌کند. دو بازی عنوان‌شده شامل Alien Isolation و Star Citizen می‌شود. انتظار می‌رود که AMD در دوم ماه سپتامبر با قیمت پایه ۲۴۹ دلار راهی بازار کند.

منبع: دیجیکالا

پیشنهاد می شود

0 comments