batterybot-pro-is-a-malicious-malware-android-app-cant-be-uninstalled-png

هک شدن ۱٫۳ میلیون حساب کاربری گوگل

تعدادی از کاربران اندروید با دانلود اپلیکیشن‌های نامعتبر اجازه دادند که بدافزار به گوشی آنها نفوذ کنند. این بدافزار به ۱٫۳ میلیون حساب کاربری گوگل آسیب وارد کرده است. این بدافزار از گوشی‌هایی که به آن نفوذ کرده، داده جمع آوری می‌کند و آنها را درون یک روت‌کیت قرار می‌دهد. با روت شدن گوشی اکانت‌های ایمیل دزدیده شده و درون اپلیکیشن‌های گوشی کدی گذاشته می‌شود که باعث نصب اپلیکیشن های مخرب و بدافزار های بیشتر می شود.
که دسترسی به Google Photos, Google Play, Google Docs و اکانت جی میل به هکر ها داده می شود.کسانی که از نسخه های جدیدتر اندروید مثل مارشمالو و نوقا استفاده می کنند از این خطر در امان مانده‌اند. اما افرادی که از اندروید «جلی بین»، «کیت‌کت» و «لالی‌پاپ» استفاده می‌کنند گوشی‌هایشان در معرض حمله هکرها قرار گرفته است. از ۱٫۳ میلیون حساب کاربری گوگل که هک شده‌اند، ۵۷ درصد در آسیا، ۱۹ درصد در آمریکا، ۱۵ درصد در آفریقا و ۹ درصد در اروپا هستند.

s

گوگل اپلیکیشن‌های مخرب را از Google Play Store حذف کرده است. روزانه ۱۳۰۰۰ اکانت گوگل مورد حمله هکرها قرار می‌گیرند. اگر به گوشی شما هم حمله شده، باید اندرویدتان را از نو نصب و تمام پسوردهایتان را عوض کنید.

به نظرتون وضعیت تو ایران چجوریه و آیا گوشی شما هم هک شده است؟

منبع: Phone Arena

 

پیشنهاد می شود

0 comments