google-chalk-logo

۴۲۸ میلیون صفحه وب مستهجن آمریکا توسط گوگل پوشش داده می‌شود

به گزارش ایرنا،مدیر اجرایی جستجوگر پارسی جو با بیان اینکه کاربران ایرانی در رتبه پنجم جهانی استفاده از گوگل قرار دارند، گفت: ۴۲۸ میلیون صفحه وب مستهجن آمریکا توسط گوگل پوشش داده می‌شود که شرایط هشدار دهنده‌ای را برای نسل جدید ایجاد کرده است.
امیرعلی خیراندیش افزود: یکی از موسسات پژوهشی بین‌المللی ‘MetaCert’ که تحقیقات گسترده‌ای در زمینه محتوای پاک در فضای مجازی انجام داده در تازه‌ترین گزارش خود بیان کرد که آمریکا میزبان ۴۲۸ میلیون صفحه وب مستهجن است که این آمار نشان می‌دهد ۶۰ درصد صفحات غیراخلاقی دنیا در ایالات متحده تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گوگل در ارائه داده‌ها به کاربر ملاحظات اخلاقی را حتی برای کودکان هم لحاظ نمی‌کند، گفت: گوگل مدعی است که درصورت فعال‌سازی قابلیت جستجوی پاک توسط خود کاربر، پاسخگویی به پرسش‌ها به صورت پالایش شده و پاک ارائه خواهد شد درحالی که براساس گزارش تحلیلی دانشگاه هاروارد، گوگل با وجود تضمین قطعی، باز هم نتوانسته ادعای خود را محقق ‌کند.

مدیر اجرایی جستجوگر پارسی جو ادامه داد: آخرین گزارش سالانه‌ نهاد بین المللی Covenant Eyes که به بررسی گوگل اشاره دارد، نشان می‌دهد که به دلیل ضعف در کنترل این جویشگر، ۱۳ درصد از جست‌و‌جو های انجام گرفته با مضامین غیراخلاقی و نامناسب بوده که اغلب آنها توسط کاربران نوجوانان از سراسر دنیا بوده‌ است.

وی ادامه داد که این نهاد بین‌المللی در این گزارش بیان کرد در گوشی‌های تلفن همراه که گوگل روی آنها نصب است به ازای هر پنج جستجو، بیش از یک مورد مرتبط با مضامین غیراخلاقی و نامناسب بوده است.

مدیر اجرایی جستجوگر پارسی جو افزود: عدم پالایش و دسترسی آسان به بیش از ۴۰۰ میلیون صفحه وب مستهجن از طریق گوگل شرایط هشدار دهنده‌ای را برای نسل جدید ایجاد کرده است که همین امر لزوم فرهنگ‌سازی در استفاده از جستجوگرهای بومی را در ایران دو چندان می‌کند.

خیراندیش برلزوم استفاده از جستجوگر بومی تاکید کرد وگفت: این موضوعات ضرورت استفاده از جستجوگر بومی در کشور را بیش از پیش ضروری کرده است.
وی افزود: زمان آن رسیده تا مردم‌ کشورمان با انتخاب جستجوگرهای بومی فرزندان خود را در مقابل محتواهای نامناسب در فضای اینترنت حفاظت کنند.

پیشنهاد می شود

0 comments