7012

MediaTek MT6595 ، پردازنده ۸ هسته ای مدیاتک با قابلیت پشتیبانی از شبکه های ۴G، نمایشگر QHD و فیلمبرداری ۴K با سرعت کلاک تا ۲٫۵GHz

گزارش هایی از چین منتشر شده مبنی بر اینکه شرکت مدیاتک قرار است روز ۱۵ ژوئیه به معرفی پردازنده مقرون به صرفه MT6595 اقدام نماید. گفته شده که این پردازنده ۸ هسته ای ۳۲ بیتی شامل مشخصه های مدرن امروزی مانند پشتیبانی از شبکه ۴G LTE، نمایشگر QuadHD و قابلیت ضبط ۴K می باشد و سرعت کلاک آن تا ۲٫۵GHz تنظیم شده است.

SOC این پردازنده بر پایه چهار هسته Cortex-A17 و چهار هسته Cortex-A7 ساخته شده است، راه حلی که از طراحان تراشه شرکت ARM گرفته شده است. اما اگر MediaTek قادر به آوردن ویژگی های مذکور برای دستگاه های مقرون به صرفه باشد، پس قدرتمندتر از رقیب بحساب می آید.

انتظار می رود که MT6595 در سه نوع متفاوت عرضه شود: MT6595M در سرعت کلاک ۲ گیگاهرتز، MT6595 با سرعت کلاک اندکی سریعتر ۲٫۱-۲٫۲ گیگاهرتز و MT6595 Turbo با سرعت کلاک ۲٫۴-۲٫۵ گیگاهرتز.

از سوی دیگر پردازنده های ۶۴ بیتی این کمپانی احتمالاً در سه ماهه آخر سال جاری وارد بازار خواهند شد. مدیاتک در تلاش است تا در سال ۲۰۱۴ میزان فروش تراشه های با قابلیت سازگاری LTE خود را به حدود ۱۵ میلیون واحد برساند، این مسئله با توجه به ارتقا تدریجی شبکه موبایل چین به شبکه های ۴G و فروش حدود ۱۶۰ میلیون دستگاه گوشی مجهز به LTE در سال ۲۰۱۴ در این کشور چندان هم دور از دسترس به نظر نمی رسد.

منبع : phonearena

منبع: برترین در زمین

پیشنهاد می شود

0 comments