آغاز تولید آرد غنی شده با ویتامین دی در کشور برای جبران کمبود ریزمغزی ها در مردم

آغاز تولید آرد غنی شده با ویتامین دی در کشور برای جبران کمبود ریزمغزی ها در مردم

به دنبال مصوبه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی و دستور ریاست جمهوری مبنی بر تولید نان سالم و کامل به عنوان قوت غالب مردم ، طی مراسمی با حضور معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو ، تولید آرد غنی شده با ویتامین دی در کشور آغاز شد.

به گزارش گزارشگر آی تی، دکتر سیدحیدر محمدی در حاشیه حضور در کارخانه آرد تابان، گفت: عوامل مختلفی برای ارتقای ارزش غذایی و سلامت تغذیه مردم وجود دارد که یکی از آن ها غنی سازی مواد غذایی با ویتامین های ضروری مورد نیاز جامعه جهت رفع کمبود این مواد در بدن است.

وی افزود: تحقیقات زیادی برای احصای شاخص های ضروری تغذیه ای انجام شده و یکی از مواردی که مطالعات طی سال های اخیر نشان داده کمبود ویتامین دی، آهن و اسید فولیک در مردم بوده است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برای جبران کمبود ریزمغزی ها با همکاری صنایع آردسازی، تولید آرد کامل آغاز شده است، گفت: این آرد برای تولید و پخت نان کامل به نانوایی ها عرضه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کمبود ویتامین D یکی از  مشکلات سلامت جامعه است که پس از بررسی مسیرهای مختلف برای جبران آن، دو راهکار مطرح شد که ارایه مکمل های تغذیه ای به مردم و غنی سازی نان با ویتامین دی بود، بنابراین باتوجه به اینکه امکان رساندن این ویتامین به گستره بیشتری از جمعیت از طریق نان( به عنوان قوت غالب) عملیاتی بود، غنی شدن نان با ویتامین دی از طریق غنی سازی آرد در دستور کار قرار گرفته است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، به گفته دکتر محمدی تولید آرد غنی شده با ویتامین دی به صورت پایلوت در یکی از استان ها با هدف جبران کمبود ویتامین دی در مردم اجرا شد و پس از تکمیل مسیر پایلوت به صورت سراسری در کشور اجرا خواهد شد.
پیش از این نیز تولید آرد کامل به منظور تولید و پخت نان کامل (حاوی سبوس بیشتر با ارزش تغذیه ای بالاتر) در برخی از استانهای کشور آغاز شده که تداوم آن نیاز به فرهنگ سازی و حمایت مردم را دارد.
پایان خبر گزارشگر آی تی

آغاز تولید آرد غنی شده با ویتامین دی در کشور برای جبران کمبود ریزمغزی ها در مردم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز تولید آرد غنی شده با ویتامین دی در کشور برای جبران کمبود ریزمغزی ها در مردم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز تولید آرد غنی شده با ویتامین دی در کشور برای جبران کمبود ریزمغزی ها در مردم"، کلیک کنید.