آغاز عملیات حج تمتع 1403 برای حجاج ایرانی

آغاز عملیات حج تمتع 1403 برای حجاج ایرانی

با اعزام نخستین گروه از زایران ایرانی به مدینه مدینه منوره ، عملیات حج تمتع 1403 برای حجاج ایرانی آغاز می شود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری گزارشگر آی تی، نخستین گروه از مسافران سرزمین وحی، بامداد دوشنبه (24 اردیبهشت ماه) فرودگاه امام خمینی(ره) را به مقصد فرودگاه مدینه ترک می کنند.

آیین معنوی بدرقه نخستین کاروان های زایران ایرانی امشب با حضورحجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، آقایان مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، سید عباس حسینی رییس سازمان حج و زیارت، محمد محمدی بخش رییس سازمان هواپیمایی کشوری، سعید چلندری مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، شمس الدین فرزادی پور مدیرعامل ایران ایر، عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان در تهران، جمعی از مسیولان کشوری و لشکری و نمایندگان دستگاههای همکار و زایران سرزمین وحی در ترمینال سلام فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد.

امسال حدود 87 هزار و 550 نفر در قالب 622 کاروان از 21 ایستگاه پروازی به سرزمین وحی مشرف می شوند.

نخستین گروه از زایران کشورمان بامداد دوشنبه 24 اردیبهشت ماه تهران را به مقصد مدینه النبی ترک می کنند. نخستین گروه عوامل نیز شامگاه شنبه (22 اردیبهشت) وارد عربستان شده اند تا مقدمات پذیرایی و خدمت رسانی هرچه بهتر را مهیا نمایند.

21ایستگاه پروازی آماده اعزام زایران کشورمان به سرزمین وحی 

محمد محمدی بخش رییس سازمان هواپیمایی کشوری در آیین بدرقه اعزام نخستین گروه حجاج حج تمتع 1403 که یکشنبه شب در ترمینال سلام با حضور مسیولان حوزه حج وزیارت ، وزارت راه و شهرسازی و سفیر عربستان در کشورمان درحال برگزاری است، گفت: مجموعه سازمان هواپیمایی ازماهها قبل در تلاش است تا سفری آرام و ایمن را برای حجاج کشورمان فراهم آورند.

وی افزود: تمامی اقدامات لازم برای آن که زایران با ناوگان هوایی کشورمان در رفاه و ایمنی به سرزمین وحی اعزام شوند و بعد از اعمال و مناسک به کشور بازگردند، تدبیر و صورت گرفته است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری به آمادگی  21 ایستگاه پروازی در حج تمتع پیش رو  اشاره کرد و گفت: تمامی تمهیدات در ایستگاههای پروازی برای عزیمت 87هزار و 550 زایر به فرودگاههای مدینه وجده آماده است و از تلاش همکاران و دست اندرکاران برای فراهم شدن این شرایط تشکر می کنیم.

در این مراسم معنوی که  با دهه کرامت مصادف شده ، خادمان حرم مطهر امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) حضور دارند.

نخستین گروه از زایران کشورمان بامداد 24 اردیبهشت ماه تهران را ترک خواهند کرد. پرواز زایران کشورمان از 21 ایستگاه پروازی به مقصد دو فرودگاه مدینه منوره و جده انجام می شود.

 

آغاز عملیات حج تمتع 1403 برای حجاج ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز عملیات حج تمتع 1403 برای حجاج ایرانی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز عملیات حج تمتع 1403 برای حجاج ایرانی"، کلیک کنید.