اتحادیه اروپا برنامه‌های رژیم صهیونیستی برای شهرک‌سازی را محکوم کرد

اتحادیه اروپا برنامه‌های رژیم صهیونیستی برای شهرک‌سازی را محکوم کرد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برنامه‌های اخیر رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرکسازی‌ها در کرانه باختری اشغالی را محکوم کرد.

به گزارش گزارشگر آی تی، «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اتحادیه اروپا طرح به اصطلاح قانونی‌سازی پنج کانون شهرک‌سازی از سوی اسرائیل و اعلامیه‌ آن برای احداث هزاران واحد مسکونی جدید در کرانه باختری اشغالی را محکوم می‌کند.»

بورل سیاست‌ کنونی رژیم صهیونیستی در سلب مالکیت از فلسطینی‌ها در کرانه باختری را محکوم و تاکید کرد این سیاست دربردارنده ریسک یک الحاق غیررسمی بوده و باید متوقف شود.

این نهاد همچنین هشدار داد سیاست رژیم صهیونیستی در احداث شهرکها در سرزمین‌های اشغالی باعث نقض قوانین بین‌المللی، بدتر شدن تنش‌ها و آسیب وارد شدن به تلاش‌ها به نفع «راه حل ۲ دولتی» می‌شود از این رژیم خواست تصمیماتش را لغو کند.

در بیانیه مذکور نوشته شد:‌ «اتحادیه اروپا در راستای موضع مشترک دیرینه خود و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل  تغییرات در مرزهای ۱۹۶۷ را تا زمانی که توسط طرف‌ها مورد توافق قرار نگرفته باشد به رسمیت نخواهد شناخت.»

«کارولین ژنز»، وزیر توسعه بین‌المللی بلژیک در اظهار نظر درباره اقدام اخیر اسرائیل گفت:«طرح اخیر اسرائیل برای گسترش شهرک‌ها در کرانه باختری نقض فاحش قوانین بین‌المللی و تضعیف کننده راه‌حل ۲ دولتی است.»

او بیان کرد: «جامعه بین‌المللی باید با استفاده از همه شیوه‌های قانونی ممکن فشار وارد کرده تا این طرح توسعه غیرقانونی را متوقف کند.»

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، کابینه رژیم صهیونیستی چند روز پیش برنامه‌های برای «قانونی‌سازی» کانون‌های شهرک‌سازی جدید در کرانه باختری را به همراه مجازات‌هایی علیه تشکیلات خودگردان فلسطین تصویب کرد.

پایان خبر گزارشگر آی تی

اتحادیه اروپا برنامه‌های رژیم صهیونیستی برای شهرک‌سازی را محکوم کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتحادیه اروپا برنامه‌های رژیم صهیونیستی برای شهرک‌سازی را محکوم کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتحادیه اروپا برنامه‌های رژیم صهیونیستی برای شهرک‌سازی را محکوم کرد"، کلیک کنید.