اسباب بازی های چوبی جایگزینی مناسب برای بازی های سرد و بی روح + عکس و فیلم

در گفت وگو با گزارشگر آی تی عنوان شد؛

اسباب بازی های چوبی جایگزینی مناسب برای بازی های سرد و بی روح + عکس و فیلم

فعال حوزه فناوری گفت: در حالی که بازی های رایانه ای، نرم افزار های دیجیتال و فضای مجازی کودکان و نوجوانان را درگیر خود کرده اند، طبع گرم چوب می تواند جایگزین مناسبی برای این بازی های سرد و بی روح باشد.

ذبیح الله ماستری فراهانی مدیر هسته فناور مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گزارشگر آی تی در تشریح فعالیت هسته فناور متبوع خود اظهار کرد: این هسته فناورنخستین تولیدکننده اسباب بازی های چوبی در شهرستان فراهان بوده و فعالیت خود را از سال 1400 به صورت نیمه وقت آغاز کرده است؛ اما از سال گذشته به طور تمام وقت و مستمر فعال هستیم. از آنجایی که در ابتدای راه بوده، مصمم به حضور فعال در نمایشگاه های اسباب بازی، لوازم و تجهیزات چوبی مختص کودکان چه در استان و چه در کشور هستیم.

وی عنوان کرد: ایده و جرقه اولیه ساخت اسباب بازی های چوبی در روز های آماده شدن برای کنکور ارشد برایم زده شد و با مطالعه کتاب هایی در زمینه برندسازی و بازاریابی، ایده ایجاد کارگاه اسباب بازی چوبی با برندی ایرانی را مطرح کردم؛ اگرچه شرکت هایی در زمینه اسباب بازی در کشور فعالیت می کنند؛ اما به دنبال تولید محصولاتی خلاقانه، متفاوت و مجزا با این شرکت ها هستیم.

اسباب بازی های چوبی جایگزین مناسب برای بازی های سرد و بی روح

مدیر هسته فناور مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان اضافه کرد: فعالیت اصلی این هسته فناور متمرکز بر اسباب بازی های چوبی از مصنوعات و دست سازه های چوبی ویژه کودکان، لوازم آموزشی و کمک درسی از جمله چرتکه های چوبی، اکسسوری چوبی کودک، جغجغه نوزاد، باکس دندان شیری، قطار و قایق چوبی و مکعب سنگ های تعادلی سرگرمی مبتنی بر تمرکز حواس بدون محدودیت سنی است.

ماستری فراهانی که در هسته فناور «master wood» (ماستر وود- تولید وسایل تزیینی و اسباب بازی چوبی) در حوزه فناوری فعال است، بیان کرد: به طور کلی محصولات تولیدی این هسته فناور شامل محصولات آموزشی و کمک آموزشی مانند چرتکه های چوبی. برج هوش. پازل حروف و اعداد و محصولاتی با جنبه نمایشی و تزیینی مانند قایق چوبی. هواپیمای چوبی. بولینگ های چوبی. قطار چوبی… می شوند. عمده محصولات این هسته فناور به خارج استان و به اقصی نقاط کشور ارسال می شود. شهر های تهران، اصفهان، مشهد بیشترین متقاضی محصولات بوده و نمونه کار هایی نیز به خارج از کشور ارسال شده است.

اسباب بازی های چوبی جایگزین مناسب برای بازی های سرد و بی روح

وی بیان کرد: این هسته فناور تاکنون مجوز های لازم را از سازمان ها و نهاد های مربوطه اخذ کرده است ازجمله جواز کسب از اتاق اصناف، گواهی مهارت از سازمان فنی و حرفه ای، گواهینامه مدیریت کیفیت iso9001 و در تلاش برای اخذ مجوز از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی هستیم.

مدیر هسته فناور مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان گفت: در عصری زندگی می کنیم که بازی های رایانه ای، نرم افزار های دیجیتال، فضای مجازی، لوازم و اسباب بازی های پلاستیکی و آهنی موجود در بازار که عمدتاً از چین وارد می شوند و کودکان و نوجوانان را درگیر خود کرده اند؛ بنابراین طبع گرم چوب می تواند جایگزین مناسبی برای این بازی های سرد و بی روح باشد.

ماستری فراهانی مطرح کرد: ارزآوری و قطع واردات و بی نیازی از محصولاتی که کمترین سنخیتی با فرهنگ ملی و میهنی دارد، اشتغالزایی بانوان در بحث مشاغل خانگی، سرمایه گذاری در صنعت چوب، ایجاد مزارع کشت درخت صنوبر و به تبع آن، کاهش قطع بی رویه درختان جنگلی، کم خطر بودن اسباب بازی های چوبی نسبت به اسباب بازی های پلاستیکی و آهنی (اکثر قسمت های تیز و برنده چوب به وسیله دستگاه سنباده کاری صاف و صیقلی می شود) ایجاد خلاقیت پرورش ذهن های خلاق کودک و نوجوان و… فقط گوشه ای از مزیت ایجاد برند اسباب بازی چوبی ایرانی است.

اسباب بازی های چوبی جایگزین مناسب برای بازی های سرد و بی روح

وی با بیان اینکه نوسان بازار ارز از معضلات فعالان صنعت چوب است، توضیح داد: متریال اصلی هسته فناور ماستر وود برای تولید محصولات عمدتاً چوب های راش و روس بوده که وارداتی هستند و نیاز به اختصاص ارز دارد. بحران کرونا اگرچه خسارات سنگینی بر جامعه تحمیل کرد؛ اما فرصتی خوبی فراهم شد تا دست سازه های چوبی گرمابخش محفل خانواده ها باشد به واسطه محدودیت های عبور و مروری که ایجاد شده بود.

مدیر هسته فناور مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان تبیین کرد: امسال که سال جهش تولید با مشارکت مردم از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده امید این را داریم که مسیولان موانعی که سد راه تولیدکننده های کوچک هستند را برطرف کرده تا پیش از این شاهد رشد و شکوفایی، ارتقا و اعتلای کشور باشیم.

اسباب بازی های چوبی جایگزینی مناسب برای بازی های سرد و بی روح + عکس و فیلم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسباب بازی های چوبی جایگزینی مناسب برای بازی های سرد و بی روح + عکس و فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسباب بازی های چوبی جایگزینی مناسب برای بازی های سرد و بی روح + عکس و فیلم"، کلیک کنید.