امضای پیش قرارداد زباله سوز 6 هزار تنی تهران؛ به زودی

امضای پیش قرارداد زباله سوز 6 هزار تنی تهران؛ به زودی

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از امضای پیش قرارداد زباله سوز 6 هزار تنی برای تهران در ماه جاری خبر داد.

به گزارش گزارشگر آی تی، رضا محمدی پیرامون آخرین وضعیت زباله سوز 6 هزار تنی برای تهران گفت: با توجه به اینکه تاکنون در کشور نمونه مشابهی از نظر فنی و یا به لحاظ ظرفیتی موجود نبوده و نمونه مورد بحث اولین پروژه زباله سوز با مقیاس بزرگ در سطح کشور است؛ در مسیر فرایند مطالعات و طراحی پروژه با پیچیدگی های فنی زیادی روبرو شدیم.

وی افزود: در همین راستا با به کارگیری متخصصین ذیربط و با دعوت از شرکت های پیمانکار این حوزه، کارشناسان و مدیران ارشد سازمان مدیریت پسماند جلسات متعددی به منظور هماهنگی و بررسی فنی مباحث پیرامون احداث پروژه برگزار شد که نتایج خوبی حاصل و ان شاالله با بررسی، تحلیل و جمع بندی نهایی، پیش قرارداد پروژه در اردیبهشت ماه به امضاء طرفین خواهد رسید.

محمدی درباره مزایای استفاده از این روش گفت: مدیریت پسماند به روش زباله سوزی از بهترین روش های متداول کاهش دفن زباله در دنیاست که از مزایای آن می توان به تولید انرژی برق، تولید مصالح ساختمانی با استفاده از خاکستر حاصل و درنهایت کاهش آلودگی های زیست محیطی علی الخصوص آلودگی محیط با شیرابه اشاره کرد.

بر اساس گزارش سایت شهر، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران خاطرنشان کرد: مجموع پسماند تولیدی شهر تهران و شهرهای اطراف مثل باقرشهر و حسن آباد بعد از فرایند پردازش روزانه(تفکیک پسماند خشک) حدود 6 هزار تن است که با به کارگیری زباله سوز، موضوع شیرابه و دفن زباله در مجتمع پردازش آرادکوه به پایان خواهد رسید و آغاز فصل جدیدی در بهبود وضعیت زیست محیطی شهر تهران خواهد بود.

پایان خبر گزارشگر آی تی

امضای پیش قرارداد زباله سوز 6 هزار تنی تهران؛ به زودی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امضای پیش قرارداد زباله سوز 6 هزار تنی تهران؛ به زودی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امضای پیش قرارداد زباله سوز 6 هزار تنی تهران؛ به زودی"، کلیک کنید.