انتشار «لی لا» نوشته مریلین رابینسون

رمان «لی لا» نوشته مریلین رابینسون با ترجمه مرجان محمدی به همراه چاپ تازه دیگر کتاب های رابینسون عرضه شد.

به گزارش گزارشگر آی تی، این رمان در 304 صفحه با شمارگان 550 نسخه و قیمت 275 هزار تومان در نشر آموت راهی بازار کتاب شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: «چهارمین رمان مریلین رابینسون، «لی لا» در سال 2014 منتشر شد. این داستان در مورد زنی بی خانمان به نام لی لا است که پس از سال ها آوارگی وارد شهر گیلیاد می شود و کلیسای شهر را تنها پناهگاه خود می یابد. او با قدم گذاشتن به این کلیسا داستانی عاشقانه را رقم می زند. مرلین رابینسون در کتاب  «لی لا» به بررسی مضامین شرم، تنهایی، و تاثیر گذشته انسان ها بر زمان حالشان می پردازد. این کتاب در فهرست پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز است و جایزه ملی حلقه منتقدان کتاب را از آن خود کرده و نامزد نهایی جایزه ملی کتاب و پولیتزر شده است.

رایترز ریویو نوشته است: «لی لا رمانی است پر از ادراکات ناگهانی ظریف.»

وال استریت ژورنال نیز آورده است: «رمانی پر از استعاره که دنیای ویران را به چیزی عجیب و ارزشمند تبدیل می کند.»

نیویورک ریویو هم نوشته است: «رابینسون با خانه و لی لا مجموعه ای کوچک، غنی و بی باک خلق کرده است که در آن همان طور که مذهب بدون شرم وجود دارد، شک و تردید هم باعث شرمندگی نیست.»

انتشار «لی لا» نوشته مریلین رابینسون

همچنین چاپ سوم کتاب های «گیلیاد» (270 صفحه با قیمت 250 هزار تومان)، «خانه» (392 صفحه و بهای 350 هزار تومان)و «خانه داری» (216 صفحه و قیمت 200 هزار تومان) از مریلین رابینسون با ترجمه مرجان محمدی در نشر آموت منتشر شده است.

در نوشته پشت جلد «خانه داری» می خوانیم:«خانه داری» اولین کتاب مریلین رابینسون در سال 1981 به چاپ رسید و به عنوان رمان کلاسیک مدرن از سوی منتقدین مورد استقبال بسیار قرار گرفت. خانه داری جایزه بنیاد همینگوی را از آن خود کرد و نامزد جایزه پولیتزر و پن (فاکنر) شد.

این کتاب در فهرست صد رمان برتر گاردین قرار دارد. داستان در مورد روت و لوسیل، دو خواهر یتیمی است که در شهر نمادین دورافتاده فینگربون در شمال غربی آمریکا بزرگ می شوند. پس از آن که قوم و خویش های جانشین مادر، آن ها را رها می کنند این دو خواهر تحت مراقبت سیلوی، خاله بی خیال و اسرارآمیزشان قرار می گیرند. رابینسون، چالش این دو خواهر در پشت سر گذاشتن کودکی در فضای وهم انگیز و بی روح زمستانی زندگی شان را با قدرت به تصویر کشیده است. خانه داری، رمانی است درباره ی فقدان، تنهایی و سرگشتگی.»

در پشت جلد کتاب «گیلیاد» نوشته شده است: مریلین رابینسون بیست وپنج سال پس از اولین رمانش خانه داری، با گیلیاد باز می گردد. این رمان که در سال 2004 منتشر شد، جایزه کانون منتقدان کتاب ملی همان سال و جایزه پولیتزر سال 2005 را از آن خود کرد.

گیلیاد، به معنای یادبود و محل شهادت است و ریشه ی عبری دارد و به کوهستانی نزدیک رود اردن اشاره می کند. این نام سه بار در کتاب مقدس آمده است. اما گیلیاد داستان های رابینسون، نام شهری است نمادین و مکانی است که همه داستان های رابینسون به غیر از خانه داری در آن اتفاق می افتد. کتاب گیلیاد نامه های یک کشیش پیر آیووایی برای پسر هفت ساله اش است. رابینسون در این کتاب داستان سه نسل را از جنگ داخلی تا قرن بیستم تعریف می کند، داستانی درباره پدران و پسران و چالش های معنوی آن ها.

و در پشت جلد کتاب «خانه» می خوانیم: «خانه» سومین رمان مریلین رابینسون، در سال 2008 منتشر شد و جایزه ی کتاب ملی همان سال، اورنج 2009، کتاب مسیحیت امروز 2009 و جایزه ی لوس آنجلس تایمز را برد و در فهرست پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز، بهترین کتاب سال واشینگتن پست، بهترین کتاب روزنامه ی شمال کالیفرنیا، سان فرانسیسکو کرونیکل قرار گرفت. خانه در راستای رمان قبلی رابینسون، گیلیاد پیش می رود و این بار داستان خانه ی کشیش رابرت بوتون و فرزندانش را حکایت می کند. گلوری دختر خانواده به خانه برگشته است تا از پدر در حال مرگش مراقبت کند. جک پسر ولخرج و الکلی خانواده پس از سال ها غیبت به خانه می آید. کتاب خانه داستان تضاد میان نسل ها، عشق، مرگ و ایمان است.

انتشار «لی لا» نوشته مریلین رابینسون

در معرفی نویسنده آمده است: «مریلین رابینسون» متولد 1943 در شهر سندپوینت آمریکا؛ دکترای زبان انگلیسی را در شهر واشینگتن به پایان برد. او در دانشگاه های بسیاری تدریس کرده است.
نام رابینسون در فهرست 100 فرد تاثیرگذار مجله ی تایم قرار دارد. او در سال 2012 مدال ملی علوم انسانی را از باراک اوباما رییس جمهور وقت ایالات متحده دریافت کرد و در سال 2016 برنده ی جایزه ی ادبی صلح دیتون شد.

«مرجان محمدی»، متولد 1348 در تهران و دانش آموخته ی کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی همگانی است. او ترجمه ی چهار رمان گیلیاد، خانه، لی لا و خانه داری نوشته ی مریلین رابینسون را در کارنامه اش دارد.

 پایان خبر گزارشگر آی تی

انتشار «لی لا» نوشته مریلین رابینسون

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتشار «لی لا» نوشته مریلین رابینسون" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتشار «لی لا» نوشته مریلین رابینسون"، کلیک کنید.