انهدام یک شرکت هرمی در تهران

انهدام یک شرکت هرمی در تهران

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری و انهدام یک شرکت هرمی در تهران خبر داد.

به گزارش گزارشگر آی تی، سردار علی ولی پور گودرزی درباره جزییات این پرونده گفت: اواسط دی ماه امسال شکایتی مبنی بر کلاهبرداری توسط اعضای یک شرکت هرمی به پلیس آگاهی تهران بزرگ واصل شد که رسیدگی به آن در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره چهاردهم  پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.

وی افزود: شاکی با مراجعه به پلیس آگاهی به ماموران گفت که چندی پیش با فردی آشنا شده و از طریق گفت وگو با او با این پیشنهاد مواجه شده که با مبلغی اندک و در زمان بسیار کوتاهی سود بالایی به دست خواهد آورد. همین موضوع نیز سبب شده تا شاکی که ساکن یکی از شهرهای جنوبی کشور بود به تهران سفر کند. 

ولی پور گودرزی ادامه داد: شاکی چند روزی را نزد همان فرد و دوستانش مانده و در واقع این افراد شاکی را مجبور به اقامت در نزد خود کرده بودند. در این مدت نیز بارها اقدام به برداشت مبالغ مختلف از حساب بانکی اش کرده بودند. این فرد پس از رهایی از پیش این افراد نزد پلیس آمده و شکایت خود را مطرح کرده بود.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به رسیدگی به این پرونده از سوی ماموران پلیس آگاهی گفت: کارآگاهان با استفاده از روش های اطلاعاتی و کارآگاهی هویت و مخفیگاه اعضای این باند کلاهبرداری را مورد شناسایی قرار داده و پس از چند روز مراقبت شبانه روزی در نهایت با اخذ مجوزهای قانونی اعضای این باند هفت نفره را دستگیر و به اداره چهارم پلیس آگاهی انتقال دادند.

ولی پور گودرزی با بیان اینکه از مخفیگاه متهمان تعدادی مدارک و تجهیزات کلاهبرداری کشف شد، گفت: متهمان در پی جویی های انتظامی به جرم ارتکابی اعتراف کرده و گفتند که به مدت شش ماه هست که به همین شیوه و با طرح وعده هایی مانند پولدار شدن سریع و … اقدام به عضوگیری و کلاهبرداری از افراد کرده اند. 

وی با بینان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 30 میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: تاکنون هشت نفر از شکات و مالباختگان این شرکت هرمی از سوی پلیس مورد شناسایی قرار گرفته و تحقیقات برای شناسایی دیگر ابعاد و افراد مرتبط با این پرونده ادامه دارد. برای متهمان دستگیر شده نیز پرونده ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

انهدام یک شرکت هرمی در تهران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انهدام یک شرکت هرمی در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انهدام یک شرکت هرمی در تهران"، کلیک کنید.