اولین بیماری که با نورالینک درمان شد!

به گزارش خبرگزاری گزارشگر آی تی، شرکت نورالینک، که در زمینه فناوری عصبی فعالیت دارد، پیشتر در ماه گذشته اعلام کرده بود اولین ایمپلنت مغزی خود را به اندازه یک سکه درون سر یک بیمار کاشته است.

براساس گزارش یورونیوز، آقای ماسک که در یک رویداد صوتی اسپیس در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) شرکت کرده بود، درباره وضعیت فرد دریافت کننده تراشه مغزی گفت: «پیشرفت خوب بوده و به نظر می رسد بیمار به طور کامل و بدون عوارض سوء بهبود یافته است. او حالا تنها با فکر کردن می تواند نشانگر ماوس را روی صفحه نمایش حرکت دهد.»

وی اضافه کرد نورالینک اکنون در تلاش است تا بیشترین تعداد کلیک روی دکمه ماوس را از بیمار دریافت کند.

اولین بیماری که با نورالینک درمان شد!

نورالینک جزییات بیشتری در این باره منتشر نکرده است. این شرکت پیشتر اعلام کرده بود هدف اولیه از کاشت تراشه مغزی این است که «افراد بتوانند نشانگر موس یا صفحه کلید کامپیوتر را با استفاده از ذهن خود کنترل کنند.» نورالینک پس از دریافت تاییدیه برای انجام آزمایشات بالینی انسانی در ماه سپتامبر، ماه گذشته با موفقیت تراشه ای را در مغز اولین بیمار انسانی خود کاشت. ایلان ماسک گفته بود که این تراشه «تله پاتی» نام دارد.

تراشه «تله پاتی» در واقع یک دستگاه استنت مانند کوچک است که وارد رگ های خونی مغز می شود. این دستگاه که شامل چندین الکترود است نمی تواند افکار فرد را بخواند، اما سیگنال های ارسال شده توسط نورون ها و سلول های عصبی در مغز را رصد و پردازش می کند.

نورالینک اعلام کرده است از طریق کاشت چنین تراشه هایی در مغز افراد قصد دارد کاری کند که بیماران فلج دوباره راه بروند، بینایی را به نابینایان بازگرداند و حتی بیماری هایی مانند افسردگی، آلزایمر و پارکینسون را درمان کند.

در سال 2021، نورالینک چگونگی کار این تراشه را با کار گذاشتن دو دستگاه بی سیم از آن در مغز میمونی به نام «پیجر» نشان داده بود. این دستگاه ها به پیجر امکان می دادند نشانگر را با افکار خود کنترل کند و یک بازی به نام «مایند پونگ» را انجام دهد.

ایلان ماسک گفته است قصد دارد ایمپلنت خود را به عموم ارایه دهد تا مردم بتوانند ارتباط بهتری با کامپیوترها داشته باشند و به گفته او «خطر برای تمدن ما» ناشی از هوش مصنوعی را مهار کنند.

227227

اولین بیماری که با نورالینک درمان شد!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین بیماری که با نورالینک درمان شد!" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین بیماری که با نورالینک درمان شد!"، کلیک کنید.