باران و برف کهگیلویه و بویراحمد را فرا می گیرد

باران و برف کهگیلویه و بویراحمد را فرا می گیرد

آفتاب نیوز :

ولی بهره مند روز جمعه اظهار کرد: نتایج آخرین بررسی ها نشان می دهد که زمان فعالیت سامانه بارشی در کهگیلویه و بویراحمد روز یکشنبه بیست و دوم بهمن ماه به مدت یک شبانه روز خواهد بود.

وی بیان کرد: گستره سامانه بارشی مذکور در مناطق گرمسیری و سردسیری استان خواهد بود.

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کاهش دمای هوا از دیگر پدیده های هواشناسی استان درچند روز آینده است.

بهره مند با اشاره به اینکه هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد به علت ورود این سامانه هشدار زرد صادر کرده افزود: رگبار باران، رعد و برق، وزش باد و در نواحی کوهستانی بارش برف و مه در گردنه ها از اثرات این سامانه است.

وی بیان کرد: لغزندگی جاده ها، کاهش دید، آبگرفتگی معابر به صورت محدود و امکان خسارت به سازه های موقت از خطرات احتمالی این سامانه است.

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: خودداری از توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط درباره عبور از رودخانه ها و انتقال محصولات کشاورزی از دیگر توصیه ها برای به حداقل رساندن خسارت هاست.

هشدار زرد برای شرایط جوی، هنگامی صادر می شود که اثرات منفی ضعیفی از جمله اختلال در سفر ها در برخی نقاط ایجاد شود. در این سطح از هشدار، بیشتر افراد ممکن است بتوانند به کار های روزمره خود ادامه دهند، اما برخی دیگر بسته به مکان و یا نوع فعالیت آن ها بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند؛ بنابراین توجه به محتوی هشدار و ارزیابی اینکه آیا فعالیت افرادمی تواند تحت تاثیر این هشدار قرار گیرد مهم است. مسیولان باید از وجود پدیده جوی آگاه بوده و تدابیر لازم را در صورت نیاز اتخاذ کنند.

بهره مند اضافه کرد: میانگین بارندگی های امسال استان تا روز چهاردهم بهمن ماه 211 میلی متر بوده که 225 میلی متر کمتر از مدت مشابه پارسال است.

بهره مند افزود: مدت مشابه پارسال436میلی متر باران در کهگیلویه و بویراحمد ثبت شده بود.

بهره مند میانگین بارش بلند مدت سالیانه در کهگیلویه و بویراحمد را 580 میلیمتر اعلام کرد.

وی گفت: میزان بارش بلند مدت سالیانه در ایستگاه یاسوج 800.4، سی سخت 693، دوگنبدان 430، دهدشت 402، لیکک 396 و منطقه امامزاده جعفر 429 میلیمتر ثبت شده است.

میانگین بارش باران استان طی سال زراعی گذشته به حدود 700 میلیمتر رسید که بیش از 140میلیمتر بیشتر از میانگین بلند مدت بوده است.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود 16 هزار و 249 کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان با 726 هزار نفر جمعیت یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

باران و برف کهگیلویه و بویراحمد را فرا می گیرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باران و برف کهگیلویه و بویراحمد را فرا می گیرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باران و برف کهگیلویه و بویراحمد را فرا می گیرد"، کلیک کنید.