باکو: پاریس کارزار بدنام کردن جمهوری آذربایجان را به راه انداخته است

باکو: پاریس کارزار بدنام کردن جمهوری آذربایجان را به راه انداخته است

به گزارش گزارشگر آی تی 15 مه سال جاری میلادی ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه، باکو را متهم کرد که از ناآرامی های مدنی اوایل ماه جاری میلادی در کالدونیای جدید حمایت کرده است. وزیر کشور فرانسه مدعی شد که سران حامی استقلال در این منطقه با باکو توافقی بسته اند که سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان آن را بی پایه و اساس دانسته و رد کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «آیهان حاجی زاده»، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان گفت: «فرانسه نه تنها بابت چنین اظهارات غیرمسیولانه و غیرقابل قبولی عذرخواهی نکرد، بلکه کمپین بدنام کردن جمهوری آذربایجان را در لوپوین و دیگر رسانه های محلی فرانسوی گسترش داد.»

به گزارش گزارشگر آی تی، وی افزود: «کمپین ضد جمهوری آذربایجان از سوی فرانسه تحت پوشش دموکراسی با هدف سرپوش گذاشتن بر کاستی های سیاست خارجی این کشور است.»

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان ادامه داد: «در حالی که فرانسه تلاش می کند دموکراسی را به جهان بیاموزد، اقدامات این کشور مانند سوء استفاده از قوانین بین المللی، سیاست استعماری نوین، نژادپرستی، تبعیض، اسلام هراسی و محدودیت های حقوق بشر شناخته شده است. بنابراین بهتر است پاریس قبل از اینکه باکو را دیکتاتوری بخواند، اقدامات خودش را مورد توجه قرار دهد.»

حاجی زاده همچنین خاطرنشان کرد که اقدامات تحریک آمیز فرانسه علیه باکو بی پاسخ نخواهد ماند.

تنش های دیپلماتیک بین جمهوری آذربایجان و فرانسه در ماه دسامبر 2023 پس از اخراج دو دیپلمات فرانسوی توسط باکو به دلیل اقداماتی که با وضعیت دیپلماتیک آنها سازگاری نداشت، تشدید شد.

پاریس در واکنش به این اقدام دو کارمند سفارت جمهوری آذربایجان را عنصر نامطلوب اعلام کرد. در ماه مارس 2024، باکو پاریس را متهم کرد امنیتش را تضعیف می کند چون پاریس ظاهرا قصد ایجاد شبکه ای از جاسوسان را دارد.

310310

باکو: پاریس کارزار بدنام کردن جمهوری آذربایجان را به راه انداخته است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باکو: پاریس کارزار بدنام کردن جمهوری آذربایجان را به راه انداخته است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باکو: پاریس کارزار بدنام کردن جمهوری آذربایجان را به راه انداخته است"، کلیک کنید.