بایدن می ترسد تندروهای کابینه نتانیاهو با طرح جدید آتش بس مخالفت کنند

بایدن می ترسد تندروهای کابینه نتانیاهو با طرح جدید آتش بس مخالفت کنند

مقامات آمریکایی به رسانه عبری گفتند کاخ سفید نگران مخالفت صهیونیست های افراطی مانند «اسموتریچ» و «بن گویر» با توافق پیشنهادی آتش بس در غزه است.

به گزارش گزارشگر آی تی، یک مقام آمریکایی که در جریان مذاکرات آتش بس قرار دارد به هاآرتص گفت رژیم صهیونیستی می داند که در آینده نزدیک امکان دستیابی به توافقی بهتر از این را نخواهد داشت.

روز جمعه «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا از طرحی پیشنهادی رونمایی کرد که خواستار آزادسازی بیش از 100 اسیر صهیونیست و برقراری آتش بس دایمی در غزه است، طرحی سه مرحله ای که بایدن از صهیونیست ها خواست از آن حمایت کنند.

بایدن با بیان اینکه از سران رژیم صهیونیستی خواسته با این طرح پیشنهادی موافقت کنند، گفت: «می دانم افرادی در اسراییل هستند که با این طرح موافق نبوده و می خواهند جنگ تا ابد ادامه داشته باشد. بعضی از آن ها حتی در ایتلاف حاکم اسراییل حضور دارند و با صراحت گفته اند که خواستار اشغال غزه هستند. من از رهبران اسراییل خواسته ام فارغ از تمام این فشارها، از این توافقنامه حمایت کنند.»

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ساعات نخست پس از اعلام طرح آتش بس جدید از سوی بایدن، واکنش مثبتی نسبت به آن نشان داد و دولت آمریکا نیز این را نشانه ای از نزدیک تر شدن به حصول توافق دیده است؛ اما واشنگتن هنوز نگران مخالفت برخی چهره ها در کابینه نتانیاهو است.

هاآرتص با اشاره به چهره های افراطی تر کابینه نتانیاهو مانند «بتسلییل اسموتریچ» و «ایتامار بن گویر» گزارش داد نگرانی اصلی آمریکا این است که نتانیاهو تحت فشار شرکای خود در ایتلاف حاکم که تاکنون با تمام طرح های صلح پیشنهادی مخالفت کرده اند، با این طرح جدید موافقت نکند.

حزب بن گویر در گذشته حتی با توافق آتش بسی که بر اساس آن ده ها تن از اسرای صهیونیست از اسارت حماس آزاد شدند نیز مخالفت کرده است.

به گفته بایدن، بر اساس این طرح، ابتدا یک آتش بس 6 هفته ای برقرار خواهد شد که در این بازه زمان حماس و رژیم صهیونیستی برای یافتن راهی برای پایان جنگ مذاکره خواهند کرد. دو مرحله بعدی این توافق شامل پایان قطعی جنگ و بازسازی غزه خواهد بود.

هاآرتص همچنین با اشاره به دعوت رهبران مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا از نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره ایالات متحده، گزارش داد برخی دموکرات های آمریکایی منتقد جنایات مداوم صهیونیست ها در غزه هستند و نحوه استقبال آن ها از نتانیاهو در سفر احتمالی به آمریکا به گام های او در هفته های آینده در رابطه به توافق پیشنهادی بستگی دارد.

کنگره آمریکا در حالی برای سخنرانی درباره «صلح پایدار و دفاع از دموکراسی» از نتانیاهو دعوت کرده که در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه در یکشنبه هفته گذشته، دست کم 45 غیرنظامی فلسطینی به شهادت رسیدند.

تصاویر این حمله و آتشی که در میان چادرهای آوارگان فلسطینی به راه افتاد به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد و رژیم اشغالگر شدیداً مورد انتقاد قرار گرفت.

بااین حال، رژیم اشغالگر در روز سه شنبه حمله ای مجدد به اردوگاه آوارگان رفح ترتیب داد که در آن نیز ده ها فلسطینی به شهادت رسیدند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

بایدن می ترسد تندروهای کابینه نتانیاهو با طرح جدید آتش بس مخالفت کنند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بایدن می ترسد تندروهای کابینه نتانیاهو با طرح جدید آتش بس مخالفت کنند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بایدن می ترسد تندروهای کابینه نتانیاهو با طرح جدید آتش بس مخالفت کنند"، کلیک کنید.