برگزاری مهمونی کیلومتری غدیر و شادپیمایی در فارس – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری گزارشگر آی تی – گروه استان‌ها: همزمان با روز عید غدیر برنامه‌های مختلفی در استان فارس برگزار شد که اطعام غدیر، مهمونی کیلومتری و شادپیمایی و جشن و سرور در سراسر استان فارس مهمترین محور این برنامه‌ها بود.

مهمترین برنامه امروز شادپیمایی عید غدیر بود و در طول مسیر دوستداران و محبان علی و هیئات مذهبی نیز در تدارک این مهمونی کیلومتری با برپایی موکب‌ها از راهپیمایان با آب، بستنی، آش، شربت و شیرینی پذیرایی می‌کردند.

برگزاری مهمونی کیلومتری غدیر و شادپیمایی در فارس

در همین راستا حجت الاسلام و المسلمین حسن قانع در گفت‌وگو با خبرنگار گزارشگر آی تی بیان کرد: در راستای اطعام غدیر در این روز در کل استان فارس بیش از ۸۰۰ هزار پرس غذا توزیع شد که ۲۲۰ هزار پرس آن مربوط به شهر شیراز بود و از این میان بیش از ۱۱۰ هزار پرس غذا فقط در مرکز شهر شیراز به محوریت پارک خلدبرین و ۱۱۰ هزار پرس غذا نیز در حاشیه شهر توزیع شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن قانع عدد ۱۱۰ را برگرفته از نام امیرالمومنین دانست که به حساب حروف ابجد مطابق نام علی (ع) است و افزود: به همین خاطر آئین پخت بیش از ۱۱۰ هزار پرس غذا تبرکی در بوستان خلد برین شیراز با حضور حجت الاسلام و المسلمین بابایی خادم اطعام غدیر کشور برگزار شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس بیان کرد: پخت و توزیع ۱۴۰۰۰ پرس اطعام علوی در شهرک گلستان شیراز با حضور حجت الاسلام بابایی مسؤول قرارگاه کشوری اطعام بزرگداشت غدیر نیز از دیگر برنامه‌های امروز بود.

برگزاری مهمونی کیلومتری غدیر و شادپیمایی در فارس

برگزاری مهمونی کیلومتری غدیر و شادپیمایی در فارس

قانع افزود: این پخت و اطعام تبرکی علوی توسط هیئات مذهبی، گروه‌های مردمی و اصحاب مساجد در بین مردم و محلات این منطقه توزیع شد.

وی افزود: بیش از ۸۵۰ جشن در سراسر استان فارس در این روز خجسته و فرخنده که عید امامت و ولایت است برگزار شد و بیش از ۱۳۵۰ موکب نیز از مردم با آب و شربت و شیرینی و بستنی پذیرایی کردند.

قانع همچنین گفت: طول مسافت شادپیمایی‌ها و مهمانی‌های کیلومتری در مجموع، در سراسر استان فارس بیش از ۲۰۰ کیلومتر بود.

وی بیان کرد: در شیراز سومین حرم اهل بیت نیز ۳۵۰ موکب وظیفه پذیرایی از مردم متدین و ولایتمدار شیراز را بر عهده داشتند.

برگزاری مهمونی کیلومتری غدیر و شادپیمایی در فارس

قانع خاطرنشان کرد: علاوه بر شادپیمایی مردمی که عصر امروز از میدان شهدا به سمت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد توزیع کیک میان جمعیت چند هزارنفری غدیر از دیگر برنامه‌های عید سعید غدیر خم بود.

همچنین جشن بزرگ عید غدیر امروز با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و تشکل‌های ایثارگری و به همت معاونت فرهنگی و مددکاری و مشارکت‌های مردمی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، انجمن همسران شهدا و مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار فارس در این مؤسسه برگزار شد.

برگزاری مهمونی کیلومتری غدیر و شادپیمایی در فارس

این مراسم با سخنرانی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس و برنامه‌های شاد و فرهنگی همراه بود.

دیگر برنامه شاخص امروز که به همت سازمان بسیج سازندگی فارس برگزار شد طبخ و توزیع ۷۸۶ هزار و ٨۵٠ پرس غذا به عنوان اطعام روز عید غدیر در فارس بود.

برگزاری مهمونی کیلومتری غدیر و شادپیمایی در فارس – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری مهمونی کیلومتری غدیر و شادپیمایی در فارس – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری مهمونی کیلومتری غدیر و شادپیمایی در فارس – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.