بهره برداری از 17پروژه عمرانی راهداری در قزوین

بهره برداری از 17پروژه عمرانی راهداری در قزوین

به گزارش خبرگزاری گزارشگر آی تی از قزوین؛ جواد حق لطفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین در نشست مدیران حوزه راه و مسکن با اصحاب رسانه استان که به مناسبت دهه فجر در محل اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن برگزار شد؛ در سخنانی اظهار کرد: برای ایمنی راه ها نیز در زمستان 33 هزار تن ماسه و نمک در استان ذخیره سازی شده و در صورت لزوم با همکاری 350 راهدار و 300 دستگاه ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد.

وی از تردد 314 میلیون خودرو از سطح جاده های این استان در 10 ماهه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: در این مدت میزان تردد خودروها از راه های ارتباطی این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش داشته است.

این مسیول در ادامه سخنانش با بیان به اینکه موضوع شناسایی مراکز «بار معادن» همواره مساله مهمی برای این اداره کل است؛ توضیح داد: حفظ ایمنی و نگهداری از سطح راه ها بسیار حایز اهمیت است از این رو هرگونه حمل و نقل باری باید به صورت قانونی صورت بگیرد تا سود حاصل از این درآمدزایی را بتوانیم برای ایمن سازی جاده ها استفاده کنیم.

حق لطفی با اشاره به اینکه درحال حاضر تمامی جابجایی ها باید با بارنامه انجام شود؛ گفت: متاسفانه در حال حاضر 70 درصد از بار معادن استان بدون بارنامه جابه جا می شوند و این در حالی است که اگر بار معادن قانونی انجام شود بودجه این اداره کل را در زمینه حفظ و نگهداری راه ها تا دو برابر افزایش می دهند.

وی اضافه کرد: امسال در قوانین بودجه کشور نیز مصوب شد که معادن باید 25درصد از فروش سالانه خود را برای بهسازی مسیرهای عبوری خود پرداخت کنند؛ از همین رو با انجام بارنامه می توانیم این قانون را هم عملیاتی کنیم و از درآمد حاصل از آن را برای بهسازی و ایمنی محورهای مواصلاتی استان استفاده کنیم.

حق لطفی با اشاره به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با استفاده از قانون تبصره 18، تشریح کرد: از این محل امسال تاکنون 11 هزار و 700 میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان حمل و نقل استان جذب کرده ایم و اولویت در اجرای این طرح توجه به ناوگان مسافربری است.

وی یادآورشد: استان قزوین در حال حاضر دارای 200 دستگاه اتوبوس و 300 دستگاه مینی بوس است که سن برخی از آنها بیش از 15 سال است؛ با برنامه ریزی های صورت گرفته باید طی 2 سال آینده ناوگان بالای 15 سال را نوسازی کنیم.

این مسیول با اشاره به اجرای عملیات آسفالت در محورهای مواصلاتی استان اعلام کرد: در 10 ماه نخست امسال 41کیلومتر از راه های اصلی استان با روش های نوین، آسفالت شده اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته صد درصد رشد داشته است.

حق لطفی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی این دستگاه در حوزه ایمنی راه ها مطرح کرد: براساس بررسی4 هزار برگه خروجی سامانه های کروکی های پلیس 15 نقطه حادثه خیز در استان شناسایی شده است که باید ظرف مدت امسال و سال آینده عملیات اجرایی برای برطرف کردن این نقاط اجرایی شوند که سهم امسال در سال جاری 7 نقطه پیش بینی شده بود و تاکنون 6 نقطه از این مراکز حادثه خیز برطرف شده اند و یک مورد دیگر نیز تا پایان امسال به انجام می رسد و اصلاح مابقی نقاط نیز درسال آینده عملیاتی می شوند.

حق لطفی با اشاره به فرارسیدن دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، تشریح کرد: در این ایام 17 پروژه عمرانی در حوزه راه سازی با اعتباری بالغ بر 282میلیارد تومان در استان به بهره برداری می رسد و سه مجتمع خدمات رفاهی نیز در شهرستان بویین زهرا و آزادراه قزوین ـ رشت تا پایان امسال افتتاح می شود.

46

بهره برداری از 17پروژه عمرانی راهداری در قزوین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهره برداری از 17پروژه عمرانی راهداری در قزوین" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهره برداری از 17پروژه عمرانی راهداری در قزوین"، کلیک کنید.