به این افراد اعتماد نکنید!

به این افراد اعتماد نکنید!

 ارتکاب جرم با استفاده از مواد غذایی مسموم یکی از شیوه های نخ نما برای رسیدن به هدف مجرمانه است که هنوز در جامعه کاربرد دارد و بسیاری از تبهکاران برای رسیدن به نیت های شومشان از آن استفاده می کنند.

به گزارش گزارشگر آی تی، به نقل از جوان، ارتکاب جرم با استفاده از مواد غذایی مسموم یکی از شیوه های نخ نما برای رسیدن به هدف مجرمانه است که هنوز در جامعه کاربرد دارد و بسیاری از تبهکاران برای رسیدن به نیت های شومشان از آن استفاده می کنند. سرقت و تعرض به زنان و دختران در صدر هدف های مجرمان قرار دارد. رانندگان خودرو و مسافران وسایل نقلیه از جمله قربانیان این پرونده ها هستند؛ مجرمانی که از این شیوه استفاده می کنند عمدتاً به تنهایی نقشه شان را عملی می کنند. آن ها بعد از کرایه کردن یک خودرو به صورت دربست با راننده وارد گفتگو می شوند. از آنجا که تاکسی ها و خودروهای مسافربر به عنوان یکی از کانون های مباحث روز به شمار می رود، مصاحبت خیلی زود شکل می گیرد. عده ای از سارقان با خود دو یا چند آبمیوه به همراه دارند که یکی از آن ها با قرص های خواب آور مسموم شده است. متهمان در فرصت مناسب شروع به خوردن آبمیوه می کنند و به رسم ادب آبمیوه ای هم به راننده تعارف می کنند که از قضا مسموم است. در صورتی هم که آبمیوه مسموم همراه نداشته باشند، به بهانه خرید از مغازه، ماده بیهوشی را در فرصت مناسب به آبمیوه اضافه می کنند. این اتفاق گاه داخل قطار یا اتوبوس های بین شهری روی می دهد. متهمان به عنوان مسافر سوار می شوند و با مسافر بغل دستی سر حرف را باز می کنند تا مسیر سفر با حرف زدن کوتاه تر شود. از آنجا که همواره مسافران بین شهری با خود بسته های غذایی همراه دارند، مجرمان هم از این فرصت استفاده می کنند و با تعارف کردن مواد غذایی یا آبمیوه مسموم شان، مسافر از همه جا بی خبر را مسموم و اموالش را سرقت می کنند. 

پایانه های مسافربری، اماکن زیارتی، پارک ها و حیاط بیمارستان ها هم از جمله مکان هایی است که این افراد با پرسه در این مکان ها به دنبال سوژه ای برای سرقت هستند. متهمان با توجه به موقعیتی که در آن قرار دارند سر حرف زدن با فرد مقابل را باز می کنند و در فرصت مناسب با تعارف کردن آبمیوه مسموم سوژه شان را بیهوش و اموالش را سرقت می کنند. گاه مجرمان علاوه بر سرقت از قربانیان به آن ها تعرض هم می کنند. این دسته از مجرمان با دو انگیزه وارد عمل می شوند و عمدتاً در پوشش افراد سرشناس نقشه شان را عملی می کنند. مثل مردی میانسال که با معرفی خودش به عنوان دکتر داروساز اعتماد خانواده های جویای کار را جلب می کرد. او در مواردی در پارک شهر و در مواردی هم به دعوت قربانیانش وارد منازل آن ها می شد و بعد از بیهوش کردن شان با قرص خواب آور به زنان و دختران تعرض و اموالشان را هم سرقت می کرد که متهم بعد از دستگیری، محاکمه و اعدام شد. 

این امکان همواره وجود دارد برخی قربانیان این پرونده ها بعد از مصرف ماده مسموم شده بیهوش شوند و هرگز بیدار نشوند. ما گزارش های بسیاری را منتشر کرده ایم که پلیس هنگام گشت زنی در اماکنی که به آن اشاره شد یا جاده های بین شهری، افرادی را در حالت بیهوشی پیدا کرده است. 
در فرهنگ حاکم بر جامعه به مساعدت با همدیگر توصیه شده است، اما بروز این اتفاق های شوم سبب شده است شهروندان در ارتباط با افراد غریبه فاصله های اجتماعی خود را رعایت و برای حفظ جان و اموال خود از معاشرت هایی از این دست پرهیز کنند. عمده افرادی که قربانی این پرونده ها می شوند ماده غذایی را از روی ادب پذیرا هستند غافل از اینکه نیتی شوم در پس این رویداد جریان دارد. 
در حال حاضر مهم ترین رفتار برای مصون ماندن مقابل این خطر، تقویت مهارت نه گفتن و توصیه به اعضای خانواده برای تقویت این مهارت است، چراکه با شیوع رذایل بین فضایل اخلاقی خطر از آنچه تصور می شود به ما نزدیک تر است.

پایان خبر گزارشگر آی تی

به این افراد اعتماد نکنید!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "به این افراد اعتماد نکنید!" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "به این افراد اعتماد نکنید!"، کلیک کنید.