بورل: اتحادیه اروپا، تایوان را به رسمیت نمی شناسد

بورل: اتحادیه اروپا، تایوان را به رسمیت نمی شناسد

مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به مسیله «چین واحد» صراحتا عنوان کرد که این اتحادیه، جزیره خودگردان تایوان را به عنوان «کشور» به رسمیت نمی شناسد و نخواهد شناخت.

به گزارش گزارشگر آی تی، همزمان با اینکه دولت ایالات متحده روابط غیررسمی با تایوان دارد و به این جزیره تسلیحاتی را ارسال می کند، تنش ها میان آمریکا و چین بر سر تایوان بالا گرفته است زیرا پکن، جزیره تایوان را بخشی از خاک خود می داند و هرگونه دخالت کشورهای غربی را در این مسیله «نقض حاکمیت» خود تلقی می کند.

«جوزپ بورل» مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت وگو با نشریه «فارن پالسی» به موضوع تایوان پرداخت و گفت: «اتحادیه اروپا باید اطمینان حاصل کند که یک جنگ نظامی بر سر تایوان ایجاد نخواهد شد.»

وی در ادامه تاکید کرد: «معتقدیم که باید تنش ها را کاهش دهیم. ما باید حواسمان به قانون جنگ باشد و باید هرگونه احتمال راه حل نظامی برای این مشکل را خنثی کنیم. موضع قاطع ما در راستای چین واحد این است که تایوان را به عنوان کشور به رسمیت نمی شناسیم و این کار را انجام نخواهیم داد. ما روابط فرهنگی و اقتصادی با این سرزمین خواهیم داشت، بدون آنکه آن را به رسمیت بشناسیم.»

بورل افزود که اتحادیه اروپا از تمامی کشورهای جهان می خواهد تا «متوجه شوند که راه حل نظامی برای این مشکل وجود ندارد.»

این دیپلمات اروپایی بارها خاطر نشان کرده که تایوان به لحاظ اقتصادی و به دلیل نقش راهبردی اش در تولید پیشرفته ترین نیمه هادی ها برای اتحادیه اروپا «بسیار مهم» است.

پکن اصرار می ورزد که مسیله تایوان یک مسیله «داخلی» است و از دولت های خارجی خواسته که در این موضوع دخالت نکنند. مقامات چینی بارها از واشنگتن به دلیل حمایت از جزیره تایوان، انعقاد قراردادهای دفاعی و ارسال تسلیحات به این جزیره انتقاد کرده اند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

بورل: اتحادیه اروپا، تایوان را به رسمیت نمی شناسد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بورل: اتحادیه اروپا، تایوان را به رسمیت نمی شناسد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بورل: اتحادیه اروپا، تایوان را به رسمیت نمی شناسد"، کلیک کنید.