تخفیف های آیفون در چین کارساز شد

تخفیف های آیفون در چین کارساز شد

داده های رسمی نشان داد پس از کاهش قیمت ها توسط اپل و خرده فروشان، فروش آیفون در چین در مارس، حدود 12 درصد افزایش یافت.

به گزارش گزارشگر آی تی، داده های دولتی نشان می دهد فروش گوشی های هوشمند خارجی که بخش عمده آن را گوشی پرچمدار اپل تشکیل می دهد، در مارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به 3.75 میلیون دستگاه افزایش یافته است.

طبق محاسبات بلومبرگ بر اساس گزارش ماهانه آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین، این رقم تقریبا یک تغییر قابل توجه از افت 37 درصدی در دو ماه اول سال 2024 است.

این بازخوانی رسمی پس از آن منتشر شد که تیم کوک، مدیرعامل اپل، هفته گذشته در برابر سوال یک تحلیلگر در مورد سه ماهه مارس، بدون ارایه جزییات بیشتر، گفته بود: فروش آیفون در سرزمین اصلی چین، رشد کرده است.

اپل از سال 2023 که هواوی بازگشت قدرتمندانه ای به بازار داشت و ممنوعیت غیررسمی استفاده از آیفون در سازمان ها و شرکت های دولتی چین، در مهم ترین بازار خود پس از آمریکا، تحت فشار قرار گرفته است.

داده های آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین، نشان می دهد مجموع فروش گوشی های خارجی در سه ماهه اول سال 2024، کاهش 27 درصدی داشته است.

اپل و فروشندگان چینی این شرکت، کاهش قیمت ها را از ابتدای سال 2024 آغاز کردند. هفته گذشته، این شرکت سرمایه گذاران را با رشد درآمد سه ماهه از بازار چین شگفت زده کرد. این آمار برخلاف اطلاعات منتشره در ماه های گذشته بود که کاهش سریع فروش آیفون در چین را نشان می داد.

کوک گفت: درآمد آیفون در سرزمین اصلی چین، بدون در نظر گرفتن اختلالات زنجیره تامین دوران کرونا در سال 2022، افزایش یافته است. وی درباره این معیار، توضیحی نداد و تنها تعهد اپل نسبت به این بازار را مورد تاکید قرار داد که با وجود کوچک شدن، همچنان 18 درصد در فروش خالص اپل سهم دارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سرمایه گذاران به دلیل نقش چین به عنوان یک بازار عظیم و یک پایگاه تولید برای آیفون، عملکرد اپل در این کشور را زیر نظر دارند. همچنین به دنبال محرک های رشد فراتر از چین هستند. اپل هفته جاری برای تجدید حیات لاین سایر محصولاتش، آی پد پرو جدید و آی پد ایر بزرگتری را رونمایی کرد.

پایان خبر گزارشگر آی تی

تخفیف های آیفون در چین کارساز شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تخفیف های آیفون در چین کارساز شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تخفیف های آیفون در چین کارساز شد"، کلیک کنید.