تکمیل سامانه مشوق های سربازان ماهر/ تسهیلات مشمولان ماهر قبل از سربازی چیست؟

تکمیل سامانه مشوق های سربازان ماهر/ تسهیلات مشمولان ماهر قبل از سربازی چیست؟

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از نهایی شدن سامانه مشوق های سربازی خبر داد و اعلام کرد که مشمولان دارای مهارت می توانند از 15 اردیبشهت ماه نسبت به انجام ثبت نام خود در این سامانه اقدام کنند.

به گزارش گزارشگر آی تی، سردار محمدجواد زاده کمند در نشست خبری که پیش ازظهر امروز در ستاد مرکزی قرارگاه مهارت آموزی سربازان برگزار شد، گفت: به عملیات شب گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله پهپادی و موشکی به سرزمین های اشغالی اشاره کرد و گفت: پیروزی جبهه مقاومت و نیروهای مسلح در تنبیه نیروهای کودک کش و صهیونیست را در عملیات مقتدرانه وعده صادق تبریک می گویم. ما اقتدار امروز کشورمان را مدیون شهدا به ویژه شهدایی نظیر شهید طهرانی مقدم هستیم.

وی در ادامه به تشریح برنامه ها و اقدامات قرارگاه مهارت آموزی سربازان در سال 1403 پرداخت و گفت: در سالی که گذشته ما فرهنگ سازی برای مهارت آموزی در سطح نیروهای مسلح جزو اولویت های خود تعریف کردیم که خوشبختانه توانستیم موفقیت هایی در این حوزه کسب کنیم، البته با شرایط مطلوب فاصله داریم. این اولویت را در سال 1403 نیز با جدیت پیگیری خواهیم کرد تا فرهنگ مهارت آموزی را در نیروهای مسلح و جامعه ارتقا دهیم.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه درسال گذشته تمامی رده ها و سازمان های نیروهای مسلح ظرفیت های خودشان را برای مهارت آموزی پای کار آوردند، گفت: در همین راستا نیز 237 هزار و 300 نفر از کارکنان وظیفه تحت پوشش مهارت های آموزشی قرار گرفتند،  21 هزار و 25 نفر در حوزه هنر، در شاخه ورزش ورزش 12 هزار 350 نفر و در بخش فناوری اطلاعات 44 هزار و 400 نفر مهارت تخصصی کسب کردند.

زاده کمند از استانداردسازی های محیط کار واقعی در سال 1403 خبر داد و گفت: همچنین بیش از 2500 مرکز مهارت در درون نیروهای مسلح ایجاد کردیم که به مهارت آموزی نیروهای وظیفه کمک می کند.امسال تلاش خواهیم کرد تا این مراکز را به محیط کار واقعی شبیه تر کنیم.

وی درباره وام های اعطایی به سربازان ماهر نیز گفت: دو هزار میلیارد در قانون بودجه برای پرداخت وام اشتغال به سربازان ماهر پیش بینی شده بود و از سال گذشته 43 هزار واجد شرایط ثبت نام کردند. 11 هزار نفر در مسیر پرداخت در بانک های عامل قرار گرفتند و پرداخت آنها از دی ماه آغاز شد و 35 درصد موفق به دریافت تسهیلات شدند.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان ستادکل نیروهای مسلح همچنین درباره استفاده از مشوق های مشمولین خدمت سربازی نیز گفت: مشمولین برای بهره مندی از این مشوق ها باید پیش از ورود به خدمت یک مهارت کسب کنند که شیوه اجرای مشوق ها در اسفند ماه اعمال شد. ما  9 مشوق را برای این افراد پیش بینی کردیم که شامل استفاده از یک ماه کسر خدمت، یک ماه مرخصی تشویقی، انتخاب استان محل خدمت، انتخاب سازمان مخل خدمت، تعویق اعزام تا شش ماه، اعطای درجه تشویقی بالاتر و به کار گیری سرباز ماهر برابر نیاز و اولویت استخدام در نیروهای مسلح است.

وی ادامه داد: اما دقت کنید تنها مشمولانی که مجاز هستند از مشوق ها استفاده کنند که دوره مهارت گذرانده گواهی کسب کرده باشند، فارغ تحصیل دیپلم هنرستان و کار و دانش، فارغ تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی و سایر فارغ تحصیلان دانشگاه های کشور که یک بسته دوره مهارتی تعریف شده که دانشجویان در طی تحصیل اقدام می کنند و از مشوق ها بهره مند می شوند.

زاده کمند همچنین گفت: سامانه مشوق ها اجرایی شده و در حال تست نهایی است و ثبت نام رسمی واجدین شرایط از 15 اردیبشهت ماه آغاز می شود و باید برای بهره مندی از این تسهیلات دو ماه پیش از شروع خدمت ثبت نام خود را انجام دهند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

تکمیل سامانه مشوق های سربازان ماهر/ تسهیلات مشمولان ماهر قبل از سربازی چیست؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تکمیل سامانه مشوق های سربازان ماهر/ تسهیلات مشمولان ماهر قبل از سربازی چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تکمیل سامانه مشوق های سربازان ماهر/ تسهیلات مشمولان ماهر قبل از سربازی چیست؟"، کلیک کنید.