ثبت رکورد برای اقتصاد چین

ثبت رکورد برای اقتصاد چین

واردات سنگ آهن چین در ماه مارس افزایش یافته و صادرات فولاد نزدیک به بالاترین سطح 8 ساله رسیده است.

به گزارش گزارشگر آی تی، آمار گمرک نشان داد که واردات سنگ آهن چین در ماه مارس حدود 0.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، در حالی که انتظار می رود تقاضا پس از تعطیلات سال نو افزایش یابد زیرا فولادسازان معمولاً تولید خود را افزایش می دهند.

داده های اداره کل گمرک نشان می دهد که بزرگترین مصرف کننده سنگ آهن جهان در ماه گذشته 100.72 میلیون تن از ماده اصلی فولادسازی را وارد کرده است. این در مقایسه با 97.51 میلیون تن واردات در فوریه و 100.23 میلیون تن در مارس 2023 است.

تحلیلگران اظهار کردند که سطح نسبتاً بالای واردات احتمالاً ناشی از انتظارات کارخانه های فولاد برای از سرگیری تولید در ماه مارس است که پس از آن تقاضا برای سنگ معدن را افزایش می دهد. اما تقاضا در ماه گذشته بسیار ضعیف تر از حد انتظار بود.

بر اساس داده های مشاوره Steelhome ذخایر سنگ آهن در بنادر اصلی چین تا پایان ماه مارس 5.3 درصد افزایش یافت و به 142.1 میلیون تن رسید که بالاترین میزان از اواخر فوریه 2023 بود، در حالی که قیمت سنگ معدن بیش از 13 درصد کاهش یافت.

آمار گمرک نشان داد واردات سنگ آهن چین در سه ماهه اول سال 2024 به 310.13 میلیون تن رسید که 5.5 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت. پی هایو، تحلیلگر مستقر در شانگهای در کارگزاری بین المللی FIS گفت واردات در ماه آوریل احتمالاً به صورت ماهانه و سالانه بیشتر خواهد شد. محموله های دریایی در اواخر ماه مارس و نیمه اول آوریل در سطح نسبتاً بالایی باقی ماندند.

صادرات محصولات فولادی چین در ماه مارس سال گذشته با 25.35 درصد افزایش به 9.89 میلیون تن رسید که بالاترین میزان از جولای 2016 است.

طبق گزارش رویترز، داده های گمرک نشان می دهد حجم مارس مجموع را در سه ماهه اول به 25.8 میلیون تن می رساند که بالاترین رقم برای دوره از سال 2016 و افزایش 30.7 درصدی سالانه است. واردات محصولات فولادی چین در ماه مارس با 9.26 درصد کاهش به 617هزار تن رسید و مجموع واردات محصولات فولادی در ژانویه تا مارس با 8.6 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 1.75 میلیون تن رسید.

پایان خبر گزارشگر آی تی

ثبت رکورد برای اقتصاد چین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ثبت رکورد برای اقتصاد چین" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ثبت رکورد برای اقتصاد چین"، کلیک کنید.