جنایت هولناک دیگر صهیونیست ها در رفح/ شهادت بیش از 30 نفر در بمباران محل اسکان آوارگان

جنایت هولناک دیگر صهیونیست ها در رفح/ شهادت بیش از 30 نفر در بمباران محل اسکان آوارگان

حمله جنگنده های متجاوز رژیم صهیونیستی به چادرهای آوارگان فلسطینی در شمال غرب شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه، به شهادت بیش از 30 نفر از فلسطینیان و زخمی شدن ده ها نفر دیگر منجر شد.

به گزارش گزارشگر آی تی، جنگنده های متجاوز ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه شب، چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند.

در این جنایت تا این لحظه 30 نفر از فلسطینیان، شهید و ده ها نفر زخمی شده اند. جست وجو برای یافتن افراد زیر آوار مانده همچنان ادامه دارد.

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد، ارتش اشغالگر صهیونیستی در 24 ساعت گذشته بیش از 10 مرکز اسکان آوارگان فلسطینی را در رفح بمباران کرده که طی آن بیش از 190 فلسطینی شهید شده اند.

دفتر مذکور تاکید کرد، ارتش رژیم صهیونیستی در تازه ترین جنایت خود، چادرها و مراکز اسکان آوارگان در شمال غرب رفح را با 7 موشک و بمب بزرگ بمباران کرد که بر اثر آن تا این لحظه دست کم 30 فلسطینی شهید و ده ها نفر هم زخمی شده اند.

سازمان امداد و نجات غزه نیز اعلام کرد، بر اثر جنایت امشب در رفح، افراد زیادی دچار قطعی عضو یا سوختگی شدید شده اند و زنان و کودکان زیادی نیز قربانی شده اند.

جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه ای اعلام کرد، ارتش جنایتکار رژیم صهیونیستی شامگاه امروز دست به جنایت دیگری علیه آوارگان فلسطینی در غرب رفح که صدها هزار نفر در آنجا ساکن هستند، زد و طی آن ده ها نفر شهید و مجروح شدند که بیشتر آنان زن و کودک هستند و این بی اعتنایی و اهانت آشکار به دستور اخیر دیوان دادگستری بین المللی است که خواستار توقف فوری حمله به رفح شده بود.

این جنبش تاکید کرد: ما دولت آمریکا و جو بایدن را به طور ویژه مسیول این جنایت می دانیم، زیرا اگر حمایت های این کشور و چراغ سبز آن برای حمله به رفح با وجود حضور گسترده آوارگان در آنجا نبود، دشمن صهیونیستی نمی توانست چنین جنایتی را مرتکب شود.

حماس همچنین خواستار اجرای فوری احکام و تصمیمات دیوان دادگستری بین المللی و فشار بر رژیم اشغالگر جهت توقف جنایات و ریختن خون غیرنظامیان فلسطینی اعم از زنان، کودکان و افراد سالخورده شد.

این جنبش همچنین از همه طرف ها به ویژه مصر خواست رژیم صهیونیستی را برای خروج نیروهای خود از گذرگاه رفح برای از سرگیری فعالیت این گذرگاه و تسهیل خروج مجروحان و بیماران و ورود کمک های بشردوستانه تحت فشار قرار دهند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

جنایت هولناک دیگر صهیونیست ها در رفح/ شهادت بیش از 30 نفر در بمباران محل اسکان آوارگان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جنایت هولناک دیگر صهیونیست ها در رفح/ شهادت بیش از 30 نفر در بمباران محل اسکان آوارگان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جنایت هولناک دیگر صهیونیست ها در رفح/ شهادت بیش از 30 نفر در بمباران محل اسکان آوارگان"، کلیک کنید.