«جن گیر» با کارگردان و رویکرد جدید در راه سینما

«جن گیر» با کارگردان و رویکرد جدید در راه سینما

آفتاب نیوز :

پس از واکنش های نه چندان مثبت به فیلم «جن گیر: معتقد» جدیدترین قسمت از این سری فیلم ترسناک، «مایک فلانگان» استاد سینمای ترس قرار است نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی برداشتی جدید و رادیکال از این فرنچایز را بر عهده خواهد گفرد، داستانی که در دنیای جن گیر اتفاق می افتد، اما دنباله ای بر آخرین فیلم این مجموعه نیست.

استخدام «فلانگان» در حالی اتفاق افتاده که یک تغییر قابل توجه در مسیر این سری فیلم است، چرا که که تقریباً سه سال پیش اعلام شده بود سه گانه جدیدی از «جن گیر» با بودجه 400 میلیون دلاری را به کارگردانی «دیوید گوردون گرین» ساخته شود، اما با نقد های منفی دریافت شده توسط فیلم «جن گیر: معتقد» و فروش 137 میلیون دلار در گیشه، این طرح کنار گذاشته شد. 

قرار بود «الن برنستاین» بازیگر برنده اسکار که در قسمت اصلی فیلم معروف «جن گیر» محصول 1973 بازی کرده بود، قرار است در این سه گانه جدید بار دیگر به دنیای ترسناک و دلهره آور جن گیر وارد شود و نقش «کریس مک نیل» را تکرار کند که با این طرح جدید، حضور او نیز فعلا منتفی خواهد بود. 

نسخه اصلی «جن گیر» در سال 1973 به کارگردانی «ویلیام فردکین» و بر اساس رمانی به همین نام نوشته «ویلیام پیتر بلتی» به سینما آمد و به عنوان یکی از موفق ترین فیلم های ترسناک تاریخ سینما به فروش 441 میلیون دلاری دست یافت و برای 44 سال پرفروش ترین فیلم ترسناک تاریخ سینما بود تا رکورد آن توسط فیلم «آن» شکسته شد. «جن گیر» در 10 شاخه نامزد اسکار شد و دوجایزه نیز دریافت کرد. 

فیلم هایی که در ادامه نسخه اصلی «جن گیر» (1973) ساخته شدند هیچ یک به موفقیتی در سطح آن دست نیافتند. «جن گیر 2: مرتد» در سال 1977 ساخته شد و علی رغم نقش آفرینی «ریچارد برتون» و «لیندا بلر» بازیگر فیلم اصلی «جن گیر»، از آن به عنوان یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینما یاد می شود. «جن گیر 3» به کارگردانی خود «ویلیام پیتر بلتی» با بازخورد های بهتری رو به رو شد، اما هیچگاه با فیلم اصلی قابل مقایسه نبود. فیلم «جن گیر: آغاز» محصول 2004 نیز از لحاظ هنری و تجاری با یک شکست رو به رو شد.

«جن گیر» با کارگردان و رویکرد جدید در راه سینما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«جن گیر» با کارگردان و رویکرد جدید در راه سینما" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«جن گیر» با کارگردان و رویکرد جدید در راه سینما"، کلیک کنید.