حاشیه امنی که ایجاد نشد/ تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی

«امضای 5 سند همکاری مشترک میان مقامات ایران و سریلانکا»، «حاشیه امنی که ایجاد نشد»، «واکنش ایران به ادعایی درباره میدان گازی آرش»، «تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی» و همچنین «انتخاب برترین قهرمانان ورزشی ایران» از مهم ترین اخبار کشور در شامگاه 5 اردیبهشت بود.

به گزارش گزارشگر آی تی، شامگاه چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 خبرنگاران گزارشگر آی تی به تهیه و تولید اخباری پرداختند که در ادامه به مرور گزیده ای از آنها می پردازیم:

امضای 5 سند همکاری مشترک میان مقامات ایران و سریلانکا

حاشیه امنی که ایجاد نشد/ تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی

سیاسی- در جریان سفر سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری اسلامی ایران به جمهوری دمکراتیک سوسیالیستی سریلانکا، مقامات عالی رتبه دو کشور پس از برگزاری نشستی مشترک، 5 سند همکاری در حوزه های «همکاری های فرهنگی، علمی، فنی، رسانه های گروهی و ورزش و جوانان»، «همکاری میان کتابخانه های ملی دو کشور»، «همکاری اتاق تعاون ایران و شورای ملی تعاون سریلانکا»، «همکاری های رسانه ای و جهانگردی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و وزارت رسانه، جهانگردی و هواپیمایی سریلانکا» و «همکاری در زمینه صنعت فیلم بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و شرکت ملی فیلم سریلانکا» امضا کردند.

رییسی: تبادل ظرفیت های موجود در ایران و سریلانکا به نفع دو کشور و دوملت است

سیاسی- سید ابراهیم رییسی در نشست مطبوعاتی مشترک با رانیل ویکر مسینگر رییس جمهور سریلانکا با تاکید بر اینکه هیچ مانعی برای توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و سریلانکا وجود ندارد، تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت سریلانکا مصمم هستند روابط دو کشور را در همه زمینه ها و در تمامی سطوح ارتقا دهند و یقین داریم این تصمیم به نفع دو کشور و دو ملت خواهد بود.

آمریکایی ها به دنبال ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی بودند اما نتوانستند

سیاسی- رییس جمهور در ادامه برنامه های سفر یکروزه خود به سریلانکا، با حضور در مسجد جامع «کالپیتی» شهر کلمبو، ضمن دیدار و گفت وگو با نمازگزاران، نماز مغرب را نیز در این مسجد اقامه کرد و در جمع نمازگزاران این مسجد تاکید کرد: آمریکایی ها به دنبال این بودند که با عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای منطقه برای این رژیم حاشیه امن ایجاد کنند، اما نتوانستند و امروز صهیونیست ها منفورترین رژیم در نگاه مردم جهان هستند و ملت های مسلمان، یهودی، مسیحی و بودایی حقوق فلسطینیان را از مردم و کشورهایی که حامی رژیم صهیونیستی باشند، مطالبه می کنند.

ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری اول خرداد آغاز به کار می کند

سیاسی- آیت الله سیدمحمدرضا مدرسی یزدی عضو فقهای شورای نگهبان و رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر اساس قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، پس از صادر شدن اعتبارنامه دو سوم منتخبان این انتخابات، از منتخبان برای شرکت در مراسم افتتاحیه این مجلس دعوت می کند؛ بر همین اساس نیز مراسم افتتاحیه در روز سه شنبه اول خرداد 1403 در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

همچنین بسته خبری سایر اخبار 5  اردیبهشت تحریریه سیاسی گزارشگر آی تی را می توانید اینجا بخوانید.

ایران مفاد بیانیه مشترک سفر امیر کویت به اردن را درباره میدان آرش مردود خواند

حاشیه امنی که ایجاد نشد/ تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی

جهان- ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، مفاد بیانیه مشترک سفر امیر کویت به اردن درباره میدان گازی آرش را مردود اعلام و بر حق جمهوری اسلامی ایران در این میدان تاکید کرد؛ وی با بیان اینکه «طرح ادعای یک جانبه در این گونه بیانیه ها هیچ حقی را برای مدعی ایجاد نمی کند»، به مذاکرات و رایزنی های قبلی فی مابین ایران و کویت اشاره و تصریح کرد: به کویت توصیه می کنیم از مسیر نادرست هیاهوی رسانه ای در این موضوع اجتناب نموده و به جای آن به مذاکرات فنی و حقوقی برگردد که بهترین و مناسب ترین مسیر برای رسیدگی به موضوع است.

ماموریت های مستشاران ایرانی در سوریه ادامه دارد

جهان- شبکه خبری المیادین به نقل از یک مسیول محور مقاومت گزارش داد: مستشاران ایرانی همچنان طبق وظایف توافق شده با دمشق، هر جا که لازم است در سوریه به طور عادی ماموریت خود را انجام می دهند و هیچ گونه عقب نشینی (در پی حمله رژیم صهیونیستی به سفارت ایران در دمشق) صورت منبع مذکور افزود: اساسا هیچ نیروی ایرانی در سوریه وجود ندارد، بلکه مستشاران نظامی به صورت قانونی و با توافق و هماهنگی دولت سوریه در این کشور حضور دارند، افزود: آنچه در رسانه های بین المللی و سایت های عربی درباره تخلیه منطقه جنوب سوریه توسط ایرانیان و کاهش تعداد نیروها منتشر می شود، صحت ندارد.

دستگیری یک تبعه رژیم صهیونیستی در مالزی که قصد انجام عملیات تروریستی داشت

جهان- رییس کل پلیس مالزی طی مصاحبه ای مطبوعاتی رسماً از کشف یک عملیات تروریستی و خرابکاری توسط فردی دارای تابعیت رژیم صهیونیستی در روز 10 فروردین 1403 خبر داد؛ به گفته این مقام مسیول عامل اسراییلی مذکور که «آویتان شالوم» نام دارد با هدف طراحی و هدایت اقدام روی اعضا و پرسنل دفتر حماس در مالزی به این کشور آمده بود و تصویر گذرنامه های این فرد که 38 ساله که «آویتان شالوم» نام دارد و همچنین اشیا مکشوفه از وی را منتشر کرد.

واردات 5500 خودروی برقی/ اولین عرضه خودروهای برقی در روزهای آینده

حاشیه امنی که ایجاد نشد/ تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی

اقتصادی- مهدی ضیغمی رییس سازمان توسعه تجارت در حاشیه نشست خبری ایران اکسپو 2024 در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر نزدیک به 5500 خودروی برقی وارد شده که ظرف روزهای آینده عرضه خواهد شد. وی همچنین ا بیان اینکه ظرف چند روز آینده اولین عرضه خودروهای برقی انجام خواهد شد، گفت: در حال حاضر نزدیک به 5500 خودروی برقی وارد شده که ظرف روزهای آینده عرضه خواهد شد.

اعلام برنامه های بانک مرکزی برای تامین مالی تولید/ حمایت 350 همتی با ابزارهای نوین

اقتصادی- مهدی صحابی مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی از ابلاغ بخشنامه قراردادهای «فکتورینگ» به منظور تامین مالی مطالبات پیمانکاران بخش خصوصی و دولتی با اعتباری 50 هزار میلیلرد تومان به شبکه بانکی خبر داد و گفت: استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی در قالب تامین مالی زنجیره ای همچون اوراق گام،کارت اعتباری متصل به اوارق گام، گواهی های سپرده عام و خاص و انتشار انواع صکوک از دیگر برنامه های بانک مرکزی برای تامین مالی بخش تولید در سال 1403 است.

برترین قهرمانان ایران انتخاب شدند/ «ناهید کیانی و امین میرزازاده» بانو و آقای ورزش ایران

حاشیه امنی که ایجاد نشد/ تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی

ورزشی- مراسم قهرمان ایران با حضور کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، جامعه ورزش کشور و جمعی از ورزشکاران و قهرمانان ایران در سالن همایش های صداوسیما برگزار شد؛ در این مراسم «ناهید کیانی» تکواندوکار ملی پوش ایران به عنوان بانوی ورزش ایران  و «امین میرزازاده» عضو تیم ملی کشتی فرنگی ایران به عنوان آقای ورزش ایران انتخاب شدند.

مدال آوران سال 1402 پاداش می گیرند

ورزشی- کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در مراسم قهرمان ایران گفت: در سال 1402 در 70 رشته ورزشی 954 مدال آور توانستند در رشته های مختلف ورزشی برای کشور افتخار آفرینی کنند و پرچم ایران را به اهتزار آورند و به زودی مراسم تجلیل از این قهرمانان با حضور رییس جمهور برگزار می شود و پاداش آن ها را تقدیم خواهیم کرد.

مهلت انتخاب رشته دکتری تمدید شد

حاشیه امنی که ایجاد نشد/ تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی

دانشگاه- علیرضا کریمیان مشاور رییس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال 1403 تا روز شنبه هشتم اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 67 هزار نفر از داوطلبان آزمون دکتری 1403 انتخاب رشته کرده اند و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند تا روز شنبه 8 اردیبهشت نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی خود به میزان حداکثر 50 کدرشته محل در صورت وجود با توجه به مجموعه امتحانی که در آن آزمون داده اند، اقدام کنند.

سیزدهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی برگزار می شود 

دانشگاه- پس از 2 سال وقفه سیزدهمین دوره جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی «تیتر» با همکاری وزارت بهداشت و حضور فعالان این حوزه، 15 تا 18 اردیبهشت به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

کشف 20 پرونده سرقت با دستگیری 2 سارق در جنوب تهران/ قاچاقچی حشیش بازداشت شد

حاشیه امنی که ایجاد نشد/ تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی

اجتماعی- سرهنگ محمد قاسم طرهانی فرمانده انتظامی شهرستان ری در تشریح دو مورد از ماموریت های این پلیس در 24 ساعت گذشته از دستگیری یک قاچاقچی حرفه ای موادمخدر خبر داد و گفت: ماموران عملیات کلانتری 175 فرماندهی انتظامی شهرری با انجام اقدامات اطلاعاتی از نگهداری مقادیر قابل توجهی موادمخدر در یک منزل باخبر شده و در جریان تحقیقات تکمیلی خود متوجه شدند که یکی از سوداگران مرگ قصد دارد تا این مواد را در سطح استان تهران توزیع کند؛ در این راستا ماموران به سرعت وارد عمل شده و پس از هماهنگی قضایی و اخذ مجوزهای لازم در بازرسی از این منزل 11 کیلوگرم مخدر حشیش را کشف و ضبط کردند. همچنین در این رابطه یک متهم را که در تدارک اقداماتی برای انتقال این مواد بود، دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری همچنین از کشف 20 فقره سرقت با دستگیری دو سارق حرفه ای تجهیزات خودرو خبر داد و گفت: به دنبال مراجعه و شکایت چند تن از شهروندان در هفته های اخیر، در خصوص سرقت از محتویات خودرو شهروندان در محدوده شهرستان ری، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستورکار ماموران پلیس آگاهی شهرستان ری قرار گرفت و در تحقیقات انجام شده از سوی آنان مشخص شد، متهمان با پرسه زنی در مناطق جرم خیز و شناسایی خودروهایی که قفل صندوق عقب آنها از ایمنی کمتری برخوردار است، در فرصت مناسبی قفل صندوق عقب خودرو را تخریب کرده و محتویات آن را به سرقت برده اند.

پیش بینی افزایش منافع وقف به 20 همت در سال جاری

حاشیه امنی که ایجاد نشد/ تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی

فرهنگی و هنری- حجت الاسلام والمسلمین خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای وقف پیش بینی کرد که منافع وقفی در سال جاری افزایش پیدا کند و گفت: بنده رساندن منافع موقوفات به 20 همت در سال را دور از دسترس نمی دانم؛ امروز این منافع به هفت همت رسیده و هر روز بیشتر می شود.

تصاویری خیره کننده از «ماه صورتی» در سراسر جهان

حاشیه امنی که ایجاد نشد/ تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی

علم و فناوری- دومین ماه کامل فصل بهار در سال 2024 در نیمکره شمالی زمین طلوع کرد و در سراسر جهان تصاویری از آن ثبت و منتشر شد. نام «ماه صورتی» به این معنا نیست که قمر زمین در چنین روزی رنگ صورتی به خود می گیرد بلکه به این دلیل است که رنگ گل های بهاری که در این زمان از سال شکوفا می شوند، صورتی است. مانند تمام ماه های کامل، «ماه صورتی» نیز در تمام طول شب قابل مشاهده بود و در هنگام غروب خورشید از شرق طلوع می کرد و هنگام طلوع خورشید در غرب غروب می کرد.

تعهد شرکت های پیشرو در هوش مصنوعی برای حفاظت از کودکان

علم و فناوری- شرکت های اوپن ای آی(OpenAI)، مایکروسافت، گوگل، متا و دیگران که همگی دستی بر آتش هوش مصنوعی و توسعه روزافزون آن دارند، قول داده اند که مانع ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید و انتشار محتوای حاوی سوء استفاده از کودکان به ویژه سوء استفاده جنسی از آنان شوند؛ این ابتکار توسط گروه ایمنی کودکان تورن(Thorn)  و All Tech Is Human که یک سازمان غیرانتفاعی متمرکز بر فناوری مسیولانه است، رهبری می شود.

همچنین بسته خبری سایر اخبار 5  اردیبهشت تحریریه علم و فناوری گزارشگر آی تی را می توانید اینجا بخوانید.

پایان خبر گزارشگر آی تی

حاشیه امنی که ایجاد نشد/ تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حاشیه امنی که ایجاد نشد/ تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حاشیه امنی که ایجاد نشد/ تعهد جدید شرکت های پیشروی هوش مصنوعی"، کلیک کنید.