حاکمیت قانون و اخلاق زمینه ساز نظم و انضباط دانشگاه است

حاکمیت قانون و اخلاق زمینه ساز نظم و انضباط دانشگاه است

مدیرکل دفتر هماهنگی هییت های رسیدگی به تخلفات وزارت علوم گفت: احترام و التزام به قانون زمینه ساز ایجاد نظم اداری، انضباط مالی، مانع شکل گیری تبعیض و عامل اهتمام به تکریم ارباب رجوع است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری گزارشگر آی تی، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی، نماینده وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی هییت های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هییت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جریان برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هییت علمی که در دانشگاه ایلام برگزار شد، گفت: عظمت ملت ایران در جهان امروز غرورآفرین است.

وی گفت: زمانی که کنفرانس تهران با حضور «روزولت» رییس جمهور آمریکا، «استالین» رییس جمهور شوروی و «چرچیل» نخست وزیر انگلیس در آذرماه 1322 در تهران برای بررسی اوضاع جنگ جهانی دوم تشکیل شد، «محمدرضا پهلوی» شاه ایران را به جلسه راه ندادند و شاه هر چه التماس می کرد با روسای این سه کشور دیدار کند، به درخواست وی اعتنا نشد، که این امر یک ماجرای تاسف بار در تاریخ معاصر ایران است.

مدیرکل دفتر هماهنگی هییت های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی کارکنان و اعضای هییت علمی وزارت علوم با بیان اینکه دانشگاه یک مکان مقدس برای مراجعه آحاد مردم است، گفت: باید قانون و اخلاق در دانشگاه حاکم باشد و بدون التزام به اخلاق و قانون، اداره دانشگاه ممکن نخواهد بود.

نماینده وزیر علوم، یادآور شد: احترام و التزام به قانون زمینه ساز ایجاد نظم اداری، انضباط مالی، مانع شکل گیری تبعیض و عامل اهتمام به تکریم ارباب رجوع است.

حسینی، هییت های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هییت علمی را ضمانت اجرای قانون در دانشگاه ها دانست و اظهار داشت: سیاست ما مچ گیری و مجازات نیست، لذا هییت های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هییت علمی باید با حفظ استقلال و آگاهی بخش به اساتید و کارکنان، باید بر پیشگیری از تخلفات اهتمام داشته باشند.

در ابتدای این مراسم علی محمدی رییس دانشگاه ایلام ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و فرا رسیدن مبعث پیامبر اعظم (ص) یادآور شد: پیامبر اسلام برای حاکمیت دین مبعوث شدند، که از لوازم آن حاکمیت قانون و التزام به آن است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع اسلامی شدن دانشگاه ها به عنوان یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: التزام به قانون یکی از محور های اصلی اسلامی شدن دانشگاه ها و شکل گیری دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی است.

رییس دانشگاه ایلام افزود: عمل و التزام به قانون نیازمند آگاهی به قانون است و در دانشگاه که مبدا همه تحولات است می بایست آن سطح از آگاهی و التزام به قوانین وجود داشته باشد که جامعه دینی ما آن را به عنوان یک جریان حاکم بر فضای آموزش عالی ببیند و با تاثیرپذیری از آن، به رعایت قانون و مقررات سوق داده شود.

حاکمیت قانون و اخلاق زمینه ساز نظم و انضباط دانشگاه است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حاکمیت قانون و اخلاق زمینه ساز نظم و انضباط دانشگاه است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حاکمیت قانون و اخلاق زمینه ساز نظم و انضباط دانشگاه است"، کلیک کنید.