حقایق دلخراش از وضعیت کودکان غزه در سایه جنگ

حقایق دلخراش از وضعیت کودکان غزه در سایه جنگ

دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه، حقایق مهمی را درباره وضعیت کودکان غزه در سایه جنگ ویرانگر رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

به گزارش گزارشگر آی تی، دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه در بیانیه ای اعلام کرد: از زمان آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر 15 هزار و 694 کودک شهید و حدود 34 هزار نفر زخمی شده اند. همچنین 3600 کودک مفقود و زیر آوارها هستند و سربازان ارتش رژیم صهیونیستی حدود 200 کودک را ربوده اند.

طبق گزارش سما، در این بیانیه آمده است: 60 هزار جنین در غزه در معرض سقط و مرگ یا مشکلات دیگر هستند. 40 هزار طفل شیرخواره نیز واکسن های لازم را به صورت منظم دریافت نکرده اند. حدود 1500 کودک عضوی از بدنشان را از دست داده یا کور یا دچار معلولیت دایمی شده اند. 17 هزار کودک یتیم شده اند که سه درصد از آنها هم پدر و هم مادرشان را از دست داده اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: بیش از 700 هزار کودک به دلیل دستورات ارتش رژیم صهیونیستی و عملیات بمباران مداوم مجبور به ترک منازلشان شده اند. حدود 650 هزار کودک نیز منازلشان در حملات رژیم صهیونیستی تخریب شده است.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه 625 هزار کودک را مجبور کرده تا یک سال تحصیلی را از دست داده و تحصیل را ترک کنند.

این نهاد درباره وضعیت بهداشتی در نوار غزه هم گفت: 98 درصد از کودکان غزه آب سالم آشامیدنی ندارند و کمتر از سه لیتر آب در روز دارند. حدود 3500 کودک دچار بیماری های مزمن شده اند و به دلیل سوء تغذیه و نبود خدمات پزشکی لازم با مرگ روبرو هستند. 82 هزار کودک از قحطی و گرسنگی در غزه تاثیر پذیرفته اند و عوارض سوء تغذیه را دارند. 35 درصد از آنها عوارض شدید دارند. 33 کودک به دلیل گرسنگی و سوء تغذیه جان خود را از دست داده اند.

این نهاد فلسطینی اعلام کرد: تمام کودکان غزه در معرض ابتلا به بیماری های مسری به دلیل شلوغی پناهگاه ها و نبود شرایط لازم برای نظافت شخصی هستند. همچنین آتش روشن کردن برای پخت غذا 450 هزار کودک را به ابتلا به سرطان ریه و بیماری های دستگاه تنفسی تهدید می کند. تمام کودکان غزه از مشکلات روانی مثل ترس و نگرانی و افسردگی به دلیل جنگ رنج می برند.

وزارت بهداشت غزه جمعه تاکید کرد، آمار قربانیان جنگ غزه از هفتم اکتبر تاکنون به 37 هزار و 266 شهید و 85 هزار و 102 مجروح رسید.

رژیم اشغالگر از هفتم اکتبر جنگ خونین و ویرانگری را علیه مردم غزه به راه انداخته و بیشتر ساختمان ها و مراکز غزه را منهدم و ده ها هزار نفر را شهید و مجروح کرده است. این جنگ فاجعه انسانی بی سابقه ای را ایجاد کرد که باعث شد تعدادی از مردم غزه به ویژه کودکان در نتیجه سوءتغذیه جان خود را از دست بدهند.

منابع فلسطینی جمعه از شهادت یک کودک فلسطینی در بیمارستان شهدای الاقصی به دلیل سوءتغذیه و نبود خدمات درمانی خبر دادند.

همچنین «حسام ابوصفیه» مدیر بیمارستان «کمال عدوان» در شمال نوار غزه از تمام موسسات بین المللی خواست خطر قحطی در غزه را جدی بگیرند چراکه بیش از 200 کودک عوارض سوءتغذیه را دارند. وی افزود: شمال غزه هیچ مواد غذایی به جز آرد ندارد و این منطقه با فاجعه انسانی روبرو است.

پایان خبر گزارشگر آی تی

حقایق دلخراش از وضعیت کودکان غزه در سایه جنگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حقایق دلخراش از وضعیت کودکان غزه در سایه جنگ" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حقایق دلخراش از وضعیت کودکان غزه در سایه جنگ"، کلیک کنید.