حمایت اکثریت قاطع لبنانی ها از مقاومت در برابر اشغالگران

بیش از نیمی از لبنانی ها، از همه طوایف و مذاهب تاکید کردند مقاومت لبنان و حضور این کشور در محور مقاومت، بازدارندگی رژیم اشغالگر را از آغاز جنگ همه جانبه تقویت می کند.

به گزارش گزارشگر آی تی، حدود 60 درصد لبنانی ها تاکید کردند آنچه اشغالگران را از تجاوز همه جانبه به لبنان باز می دارد، حضور مقاومت، نشان دادن قدرت روزافزون آن و آشکار شدن جنبه مهمی از این توانایی ها در جریان رویارویی های کنونی است.

این در نظرسنجی مرکز مشورتی مطالعات و اسناد صورت گرفته و نتایج نشان داد که حدود 60 درصد لبنانی ها به ویژه از طوایف سنی، شیعه و دروزی معتقدند حضور لبنان در محور مقاومت باعث تقویت وضعیت بازدارندگی می شود.

اکثر پاسخ دهندگان از همه طوایف و مذاهب معتقد بودند که رژیم صهیونیستی برای تجاوز همه جانبه به لبنان نیازی به بهانه ندارد و از موضع رسمی لبنان در قبال این تجاوز حمایت کردند و در عین حال موضع عربستان، مصر و ترکیه را رد کردند. 

حدود 90 درصد از پاسخ دهندگان از همه طوایف و مذاهب در این کشور، ایالات متحده را مسوول تجاوزات مستمر به نوار غزه می دانند.

همچنین این نظرسنجی نشان داد که درصد زیادی از لبنانی ها به ویژه مسلمانان معتقدند که رژیم اشغالگر ضعیف است، دچار اختلاف و تقسیم شده و در آینده نزدیک می توان آن را شکست داد که این نتیجه در میان مسیحیان نزدیک به یک سوم است.

بیش از نیمی از لبنانی ها معتقدند مقاومت، اشغالگران را از جنگ با لبنان باز می دارد

به نقل از المیادین، در سایه ادامه عملیات مقاومت اسلامی در لبنان علیه مواضع اشغالگران در امتداد مرز با فلسطین اشغالی، در حمایت از غزه و در پاسخ به حملات صهیونیست ها در جنوب این کشور، مقامات اشغالگر به واقعیت تلخ شهرک ها در شمال سرزمین های اشغالی اذعان کرده اند.

در این زمینه، آویچای استرن، رییس اداره محلی در شهرک کریات شمونا، گفت که شهرک نشینان پس از چهار ماه در وضعیت غیرقابل تحمل و تحت فشار وحشتناکی قرار دارند.

ایتان دیویدی، رییس شورای مرگلیوت نیز با تایید اینکه وضعیت در شهرک «غیر معقول است و ساکنان هر زمان که بخواهند نمی توانند وارد و خارج شوند»، افزود: «ما نمی توانیم مانور دهیم. وقتی در مرگلیوت هستیم پشت دیوارها پنهان می شویم.»

رسانه های عبری به توسعه توانایی های نظامی حزب الله که با عملیات هایش از هشت اکتبر 2023 فاش شد، اذعان و اعلام کردند که حزب الله در حال پیشروی به سمت دقت در موشک های خود به عنوان جایگزینی برای نیروی هوایی است.

این رسانه ها نوشتند مقاومت راکت های «گراد» و دیگر راکت های کوتاه برد را به سلاح های دقیق و هدایت شونده تبدیل کرده است.

این رسانه ها ادامه دادند: حزب الله ده ها موشک نقطه زن دقیق از نوع فاتح 110 و چند صد مهمات دقیق دیگر از جمله راکت های کوتاه برد، موشک های بالدار، موشک های زمین به هوا و غیره در اختیار دارد.

پایان خبر گزارشگر آی تی

حمایت اکثریت قاطع لبنانی ها از مقاومت در برابر اشغالگران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمایت اکثریت قاطع لبنانی ها از مقاومت در برابر اشغالگران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمایت اکثریت قاطع لبنانی ها از مقاومت در برابر اشغالگران"، کلیک کنید.