دام کافی موجود است/ هر کیلو گرم دام زنده 260 تا 270 هزار تومان – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

دام کافی موجود است/ هر کیلو گرم دام زنده 260 تا 270 هزار تومان - خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گزارشگر آی تی، افشین صدر دادرس، مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور درباره وضعیت بازار دام زنده به گزارشگر آی تی گفت: در حال حاضر هر کیلو گرم دام سبک زنده بین 260 تا 270 هزار تومان بوده که نسبت به اسفند 1402 و فروردین 1403 20 تا 30 هزار تومان کاهش یافته است.

وی افزود: در فصل عرضه قرار داریم و تمام بره های متولد اسفند سال گذشته به تدریج وارد بازار می شوند.

وی درباره پیش بینی وضعیت بازار دام با توجه به نزدیک شدن اعیاد قربان و غدیر خم گفت: بازار فعلی قابل پیش بینی نیست. اما به اندازه کافی دام سبک در بازار موجود است؛ اینکه در ادامه چه اتفاقی بیفتد و شرایط قیمتی چه باشد به سیاست های دولت برمی گردد.

آمار دام کشور

صدر دادرس درباره آمار دام کشور گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران 71 میلیون راس دام سبک در کشور وجود دارد و 40 میلیون راس از آن مربوط به دام مولد و بالغ بالای یک سال است. 30 میلیون راس دام زیر یک سال بوده که بسته به سیاست دولت این بره ها می توانند وارد سیکل پروار شده یا به گله های مولد اضافه شوند.

وی با بیان اینکه اگر دولت مانند سال گذشته عمل کند و دام ها وارد کشتارگاه شوند، وضعیت نابه سامان بازار تشدید می شود، گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید مناسب است اما به طور قطع تمام 30 میلیون راس دام برای پرواربندی نمی رود. اگر دورنمای بازار تولیدکننده و تقاضا خوب باشد گله های مولد تقویت می شود که به زیرساخت ها و بهبود شرایط در میان مدت و بلندمدت کمک می کند؛ اما پرواربندی دام در کوتاه مدت وضعیت بازار را تنظیم می کند.

صدر دادرس در پایان گفت: از ابتدا سال متاسفانه بر طبل واردات کوبیده می شود که در فصل تولید موجب سیگنال منفی به تولید می شود.

دام کافی موجود است/ هر کیلو گرم دام زنده 260 تا 270 هزار تومان – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دام کافی موجود است/ هر کیلو گرم دام زنده 260 تا 270 هزار تومان – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دام کافی موجود است/ هر کیلو گرم دام زنده 260 تا 270 هزار تومان – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.