دانشگاهیان می‌توانند فضای سیاسی جامعه را تغییر دهند

دانشگاهیان می‌توانند فضای سیاسی جامعه را تغییر دهند

مدرس دانشگاه و تحلیل‌گر سیاسی، اجتماعی گفت:‌ آنچه باعث اقتدار ملت ایران می‌شود مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی بوده و دانشگاهیان با نقش اثرگذار خود در جامعه می‌توانند فضای سیاسی را تغییر دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گزارشگر آی تی، ابراهیم رحیمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در نشست روشنگری و بصیرت افزایی پیرامون انتخابات که در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار شد،‌ اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری در ایران اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا رئیس‌جمهور به‌عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور، نقش بسیار مهمی در تصمیم‌گیری‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دارد.

وی افزود: رئیس‌جمهور به‌عنوان رئیس قوه مجریه دارای صلاحیت تعیین سیاست‌های کلان دولت است و تصمیمات او تأثیر زیادی بر سیاست‌های داخلی و خارجی کشور دارد. همچنین رئیس‌جمهور نقش مهمی در تعیین سیاست‌های اقتصادی و مدیریت امور مالی دولت دارد. تصمیمات او می‌تواند تأثیر زیادی بر روند تولید، اشتغال و رشد اقتصادی کشور داشته باشد. رئیس‌جمهور نماینده کشور در روابط بین‌الملل بوده و تصمیمات او در زمینه‌های مختلف ازجمله مذاکرات هسته‌ای، تجارت بین‌الملل و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تأثیرگذار است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد:‌انتخابات رئیس‌جمهور فرصتی است برای شهروندان در راستای انتخاب نماینده‌ای که به نظر آنها برای اداره کشور مناسب بوده و به این ترتیب، حقوق شهروندان در فرآیند تصمیم‌گیری سیاسی تأیید می‌شود.  برگزاری انتخابات رئیس‌جمهور به‌عنوان فرآیند مردم‌سالاری، نشانگر پایبند بودن کشور به احترام به رأی مردم است. مشارکت گسترده مردم در انتخابات و انتخاب نامزد مناسب، می‌تواند تأثیر مثبت زیادی بر سرنوشت کشور داشته باشد.

دانشگاهیان می‌توانند فضای سیاسی را تغییر دهند

مدرس دانشگاه و تحلیل‌گر سیاسی، اجتماعی نیز با تبیین فواید مشارکت و تأثیرگذاری دانشگاهیان را در حوادث قبل و بعد از انقلاب گفت: شرکت مؤثر و فعال دانشگاهیان در انتخابات و روشنگری پیرامون انتخاب اصلح تنها راه درست برای حرکت به سمت حل مشکلات است. تجربه نشان داده بدخواهان و طماعان چشم به مشارکت پایین و تعداد کم آرا دارند؛‌ بنابراین با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری همه وظیفه داریم تبلیغ برای شرکت و کمک به انتخاب اصلح داشته باشیم.

محمدرضا قدیری اضافه کرد: اگر دانشگاه نقش خود را برای ایده سازی و تفکرات سیاسی کشور به خوبی ایفا کند، می‌تواند در مسیر صحیح قرار گیرد. شاکله تغییرات در کشور به‌ویژه در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، دانشگاه‌ها و دانشجویان بودند؛ بنابراین قشر فرهیخته و نخبه جامعه می‌تواند نقش تأثیرگذاری بر سرنوشت ملت و کشور داشته باشد.

وی عنوان کرد: دشمن همه معادلات خود را برای تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران آزمایش کرده و به این نتیجه رسیده که جایگاه و اقتدار ایران اسلامی بر کسی پوشیده نیست؛ بنابراین تنها امید دشمن به تغییر از ناحیه صندوق انتخابات است. آنچه باعث اقتدار ملت ایران می‌شود مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی بوده و دانشگاهیان با نقش اثرگذار خود در جامعه می‌توانند فضای سیاسی را تغییر دهند.
در پایان این نشست به سؤالات مطرح‌شده از سوی استادان و کارکنان پاسخ داده شد.

دانشگاهیان می‌توانند فضای سیاسی جامعه را تغییر دهند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانشگاهیان می‌توانند فضای سیاسی جامعه را تغییر دهند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانشگاهیان می‌توانند فضای سیاسی جامعه را تغییر دهند"، کلیک کنید.