درس حقوق بین الملل به جوزپ بورل!

درس حقوق بین الملل به جوزپ بورل!

به گزارش گزارشگر آی تی نصری نوشت: چند اصلاحیه به بیانیه شما (در گروه 7) وارد است آقای بورل،

1- اول اینکه کار اسراییل «ضربه» نبود، بلکه «حمله غیرقانونی» یا «تجاوز» بود؛

2- فاعل در جمله شما کجاست؟ لطفا کلمه «اسراییل» را ذکر کنید! به این صورت «حمله غیرقانونی اسراییل…»؛

3- حمله در «خاورمیانه» اتفاق نیفتاد! دقیق تر باشید: ایران، عراق و سوریه که سه کشورهای مستقل عضو سازمان ملل متحد هستند مورد حمله اسراییل قرار گرفتند!

4- اگر می خواهید «همه بازیگران» را به خویشتن داری دعوت کنید، ابتدا باید به بستر اتفاقات اشاره کنید! به این صورت که باید اسراییل را به خاطر حملات غیرقانونی اش «به شدت» محکوم کنید، سپس از همه بازیگران بخواهید که خویشتن داری کنند!

5- در بیانیه شما هیچ اشاره ای به نقض منشور سازمان ملل متحد توسط اسراییل و همچنین حق ذاتی ایران، عراق و سوریه در دفاع از خود قید نشده؛

6- تحریم های شما علیه اسراییل چه شد؟ پس از حمله به سفارت ایران شما تحریم های جدیدی علیه ایران بخاطر استفاده از حق دفاع مشروع اش وضع کردید! آیا قصد ندارید بخاطر حمله به قلمروهای سه کشور مستقل عضو سازمان ملل متحد به اسراییل حداقل اخمی نشان دهید؟

7- همانطور که گفتید شما باید جنگ غزه را متوقف کنید (البته عبارت دقیق تر آن “نسل کشی” در غزه است) – و باید از گسترش جنگ به بقیه منطقه نیز جلوگیری کنید! اما این اتفاق با یک پست در شبکه X اتفاق نخواهد افتاد!

شما باید اسراییل را «مجبور» کنید این کار را انجام دهد! یعنی حداقل باید متضمن اجرای قطعنامه های مربوطه شورای امنیت شوید، اسراییل را وادار به تمکین به دستورات موقت دیوان بین المللی دادگستری سازید، و ««توافقنامه اتحادیه اروپا و اسراییل» را نیز تعلیق نمایید.

این درس کلاس اول حقوق بین الملل است؟

311311

درس حقوق بین الملل به جوزپ بورل!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درس حقوق بین الملل به جوزپ بورل!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درس حقوق بین الملل به جوزپ بورل!"، کلیک کنید.