در دادگاه مطبوعات امروز چه گذشت؟

در دادگاه مطبوعات امروز چه گذشت؟

آفتاب نیوز :

اکبر نصراللهی در این باره گفت: با شکایت آقای سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم، آقای میثم نیلی احمد آبادی مدیر مسیول سایت خبری رجانیوز به نشر اکاذیب و مطالب خلاف واقع در تاریخ 1402/04/27 متهم بود که با اعلام رضایت شاکی و توضیح رجانیوز در سایت خود، رسیدگی منتفی اعلام شد.

وی افزود: امروز همچنین پرونده آقای دانیال حاجی ابوالحسن معمار مدیر مسیول همشهری آنلاین به اتهام افترا و نشر اکاذیب موضوع شکایت آقای میلاد حاتم آبادی فراهانی رسیدگی شد. در شکایت شاکی و اظهارات وکیل اعلام شده است همشهری آنلاین در تاریخ شانزدهم آبان 1402، محتویات حکم دادگاه در مورد آقای میلاد حاتم آبادی فراهانی و اتهامات ایشان را بر خلاف قانون، پیش از قطعیت دادنامه منتشر کرده است.

وی ادامه داد: مدیر مسیول همشهری آنلاین و وکیل موسسه همشهری در دفاعیات خود گفته که مطلب همشهری آنلاین بعد از انتشار در رسانه های رسمی دیگر و همچنین نام بردن سخنگوی وقت قوه قضاییه از آقای میلاد حاتمی، بدون سوء نیت و در راستای وظیفه حرفه ای و اطلاع رسانی، بازنشر داده شده است. اعضای هیات منصفه بعد از استماع شکایت و دفاعیات فوق، مدیر مسیول همشهری آنلاین را با اکثریت مطلق آرا مجرم ندانسته اند.

وی افزود: آخرین پرونده ای که امروز بررسی شد، پرونده آقای مهدی گیوه کی مدیر مسول روزنامه جام جم و علی اکبر عبدالعلی زاده بود. مشتکی عنهم با شکایت شرکت فناوران ایده پرداز صبا به نشر مطالب خلاف واقع متهم هستند. در تاریخ دهم بهمن 1401 در روزنامه جام جم با مدیر مسیولی آقای مهدی گیوه کی و با نویسندگی آقای علی اکبر عبدالعلی زاده، اباحه گری افکار الحادی اندیشه های صهیونیسم رواج روابط آزاد و خارج از عرف و بارو های دینی عادی سازی بی اخلاقی لطمه به پیکره جامعه تخلفات فرهنگی عوام فریبی و تخلفات اجتماعی را به شاکی منتسب دادند که هیات منصفه به اتفاق آرا، متهمان را مجرم ندانستند.

نصراللهی در پایان گفت: رای دادگاه رسیدگی به پرونده اتهام های آقایان میثم نیلی، دانیال حاجی ابوالحسن معمار، مهدی گیوه کی و علی اکبر عبدالعلی زاده که به ریاست قاضی کریمی در شعبه 9 دادگاه کیفری یک برگزار شد، متعاقبا صادر خواهد شد.

در دادگاه مطبوعات امروز چه گذشت؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در دادگاه مطبوعات امروز چه گذشت؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در دادگاه مطبوعات امروز چه گذشت؟"، کلیک کنید.