دستورات استاندار چهارمحال و بختیاری برای حل چالش های استان

دستورات استاندار چهارمحال و بختیاری برای حل چالش های استان

به گزارش خبرگزاری گزارشگر آی تی استان چهارمحال وبختیاری، غلامعلی حیدری در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان تاکید کرد: گردشگری از موضوعات مهم استان است که برای رونق بخشی به آن باید کارگروهی در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تشکیل شود و موانع رونق این بخش را رصد و برای رفع آن راهکارهای موچوثری تدوین و اجرایی کند.

وی افزود: برای توسعه بخش کشاورزی، دامداری، گلخانه و شیلات چهارمحال و بختیاری کارگروهی به مدیریت سازمان جهادکشاورزی استان تشکیل و برای رفع موانع این بخش به صورت جهادی اقدام شود.

حیدری تصریح کرد: کارگروه دیگری برای بخش صنعت، معدن و پتروشیمی چهارمحال و بختیاری تشکیل شود و هر یک از این سه کارگروه به صورت هفتگی گزارشی از فعالیت های خود را به معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ارایه دهند.

وی یادآور شد: هر یک از این سه کارگروه باید خارج از وظایف ذاتی دستگاهی نسبت به رونق بخشی اقتصاد چهارمحال و بختیاری اقدام و از تمامی ظرفیت های موجود استان به ویژه از منطقه ویژه اقتصادی استان در جذب سرمایه گذار استفاده کنند.

رییس کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در حالی که دشمن در تلاش است تا دستاوردهای انقلاب اسلامی را ضعیف نشان دهد اما ما وظیفه داریم برای مقابله با این هجمه ها در کنار کار جهادی در خدمت رسانی به مردم دستاوردها و موفقیت های نظام اسلامی را به نحو مطلوبی اطلاع رسانی کنیم.

وی گفت: در 45 سال اخیر برای محرومیت زدایی از چهارمحال و بختیاری اقدامات قابل توجهی در حوزه شهری، روستایی، زیرساخت ها، آب رسانی، حوزه سلامت و دیگر بخش ها انجام شده است که با وجود تحریم ها و تهدیدها جز با کار جهادی کسب این دستاوردها امکان پذیر نبود.

حیدری اندازه گیری شاخص هایی مانند نرخ بیکاری را نیازمند محاسبات دقیق تر اعلام و تاکید کرد: خلاهایی در خصوص برآورد نرخ بیکاری در استان وجود دارد که می طلبد این نواقص شناسایی و برای اصلاح نرخ بیکاری به مرکز آمار ایران ارایه شود.

وی با الزام فرمانداران شهرستان های 12 گانه برای راه اندازی بازارچه های عرضه مستقیم کالا، میوه و تره بار افزود: این اقدام برای مهار تورم و کمک به معیشت مردم اقدام مهمی است که باید در تمامی شهرستان ها دست کم یک بازارچه هر چه سریع تر راه اندازی شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در این بازارچه ها یک غرفه نیز برای عرضه محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی آن شهرستان اختصاص داده شود.

وی تامین کالاهای اساسی مردم برای شب عید و همچنین ماه مبارک رمضان را از دیگر موضوعات مهم چهارمحال و بختیاری دانست و یادآور شد: باید تمامی کالاهای مصرفی مردم به ویژه اقلام اساسی، گوشت قرمز و مرغ به وفور در بازار عرضه شود.

حیدری اضافه کرد: تبصره 18 نیز از موضوعات مهم است و دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری متقاضیان را با سرعت معرفی و ثبت سامانه کنند و بانک ها نیز در پرداخت تسهیلات همکاری لازم را داشته باشند.

دستورات استاندار چهارمحال و بختیاری برای حل چالش های استان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستورات استاندار چهارمحال و بختیاری برای حل چالش های استان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستورات استاندار چهارمحال و بختیاری برای حل چالش های استان"، کلیک کنید.