دقت نظر و تخصص مضاعف لازمه برخورد با مجرمان یقه سفید است

دقت نظر و تخصص مضاعف لازمه برخورد با مجرمان یقه سفید است

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا برخورد با مجرمان یقه سفید را نیازمند دقت نظر و تخصص مضاعف دانست.

به گزارش گزارشگر آی تی، سردار حسین رحیمی در جلسه تدوین سند راهبردی پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه همواره باید راهبرد و افق های پیش رو بر اساس اصول، اعتقادات، باورها، حقایق و واقعیت ها و توانمندی های موجود تدوین و تنظیم شود، گفت: سند راهبردی باید به گونه ای تنظیم و تدوین شود که بتوان بر اساس مستندات و مولفه های تدوین شده در آن به اهداف پیش رو دست پیدا کرد و این سند به منزله نقشه راه حرکت به جلو باشد.

وی با تاکید براینکه بر اساس سند راهبردی باید برنامه ها و اهداف پیش رو بر اساس مستندات دقیق و کارشناسی شده رصد، تدوین و ابلاغ شود، گفت: پلیس امنیت اقتصادی پلیسی نو پاست که با توجه به حساسیت و اهمیت ماموریت های پیش رو باید سند راهبردی آن به درستی تدوین، تنظیم و ابلاغ شود.

رحیمی افزود: راهبرد در حقیقت چگونگی حرکت یک مجموعه در جهت تحقق ماموریت و اهداف تعیین شده رانشان می دهد که می توانند نقش موثری در پیشبرد اهداف یک سازمان ایفا کند، گفت: مهم ترین راهبرد پلیس امنیت اقتصادی در حقیقت تامین امنیت اقتصادی فعالان اقتصادی کشور است که در این راستا باید راهکارها و مولفه های لازم در حوزه های ایجابی و سلبی تنظیم و تدوین و ابلاغ شود.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با تاکید براینکه راهبرد اصلی و اساسی ما بر پایه تکیه بر مسایل ایجابی است، گفت: جلب مشارکت، همکاری و همیاری سازمان های دولتی، خصوصی و خصولتی و بهره گیری از ظرفیت آنها در راستای ایجاد بستر لازم برای انجام فعالیت های اقتصادی سالم و سازنده در کشور از جمله مهم ترین راهبردهای ما است.

وی افزود: اقدامات سلبی و مقابله ای در سایه اقدامات ایجابی انجام خواهد شد و تلاش ما براین است که زمینه لازم را برای تعالی، شکوفایی و رشد اقتصادی کشور با ایجاد و فراهم ساختن بستر لازم فراهم کنیم.

رحیمی با تاکید بر اینکه با توجه به گستردگی، پیچیدگی و حساسیت و اهمیت موضوعات اقتصادی، آموزش در این مهم از جایگاه و موقعیت حساس و ویژه ای برخوردار است، گفت: وجود کارآگاهان زبده و متخصص در مسایل اقتصادی می تواند سهم عمده ای را در حوزه پیشگیری و مقابله ای با مفاسد و جرایم اقتصادی ایفا کند. در این راستا تلاش ما براین است که با راه اندازی دانشکده پلیس امنیت اقتصادی گام های موثر را در این حوزه برداریم.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا در پایان گفت: مجرمان حوزه های اقتصادی که به مجرمان یقه سفید معروف هستند با دانش و شناخت لازم فعالیت های مجرمانه خود را به انجام می رسانند، که مقابله با اینگونه مجرمان نیازمند دقت نظر و تخصص مضاعف است.

پایان خبر گزارشگر آی تی

دقت نظر و تخصص مضاعف لازمه برخورد با مجرمان یقه سفید است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دقت نظر و تخصص مضاعف لازمه برخورد با مجرمان یقه سفید است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دقت نظر و تخصص مضاعف لازمه برخورد با مجرمان یقه سفید است"، کلیک کنید.