دولت معافیت مالیاتی شرکت های بورسی را می پذیرد

دولت معافیت مالیاتی شرکت های بورسی را می پذیرد

رییس سازمان برنامه و بودجه در نامه ای به شورای نگهبان اعلام کرد: دولت بار مالی طرح اصلاح بند س تبصره 6 قانون بودجه 1403 در خصوص معافیت های مالیاتی شرکت های بزرگ را می پذیرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری گزارشگر آی تی، داود منظور در نامه ای به قایم مقام شورای نگهبان اعلام کرد: دولت بار مالی طرح اصلاح بند س تبصره 6 قانون بودجه 1403 در خصوص معافیت های مالیاتی شرکت های بزرگ را می پذیرد.

متن نامه رییس سازمان برنامه و بودجه به شرح زیر است:

با عنایت به تصویب طرح «اصلاح تبصره های 6 و 13 قانون بودجه سال 1403 کل کشور» در تاریخ 1403.02.26 توسط مجلس شورای اسلامی، به استحضار می رساند این طرح با هماهنگی دولت تهیه شده است و طبعاً دولت بار مالی آن را می پذیرد.

معافیت های مالیاتی شرکت های بورسی و صندوق های سرمایه گذاری حذف نمی شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد اصلاح بند س تبصره 6 قانون بودجه 1403 را تصویب کردند که بر اساس آن معافیت های قانونی شرکت های بورسی و صندوق های سرمایه گذاری در سال 1403 حذف نمی شود.

متن اصلاح شده بند س تبصره 6 قانون بودجه سال 1403 به شرح زیر است:

مجموع معافیت ها، نرخ صفر مالیاتی، کاهش نرخ مالیاتی و سایر مشوق های مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی از محل مجموع درآمد های حاصل شده برای عملکرد سال جاری کلیه مودیان به استثنای معافیت های دارای سقف زمانی مشخص موارد مندرج در مواد 2، 81، 139، 141، 143، 143 مکرر و و 280 و 145 قانون مالیات های مستقیم با اصلاحات و الحاقات بعدی مصوب 1394/04/31، قانون توسعه ابزار ها و نهاد های مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست های کلی اصل 44، قانون تامین مالی تولید و زیرساخت ها و قانون جهش تولید دانش بنیان برای اشخاص حقوقی تا 750 میلیارد تومان و برای اشخاص حقیقی تا 75 میلیارد تومان درآمد مشمول مالیات (سود خالص) قابل اعمال است.

2- بند (ن) تبصره (6) قانون بودجه سال 1401 کل کشور برای عملکرد سال 1402 تنفیذ می شود.

3- حکم این بند از ابتدای سال 1403 لازم الاجراست.

همچنین محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح این مصوبه گفت: این مصوبه شامل معافیت های شرکت های بورسی می شود؛ بر این اساس تمامی معافیت های مالیاتی مقرر در قوانین برای شرکت های بورسی، صندوق های سرمایه گذاری، سود سپرده های بانکی و تمامی فعالیت های بازار سرمایه به قوت خود باقی می ماند و در سال 1403 حذف نمی شود.

بناباین و بر اساس اعلام داود منظور، رییس سازمان برنامه و بودجه، با موافقت دولت، معافیت های مالیاتی شرکت های بورسی و صندوق های سرمایه گذاری در سال 1403 حذف نمی شود.

نامه

دولت معافیت مالیاتی شرکت های بورسی را می پذیرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دولت معافیت مالیاتی شرکت های بورسی را می پذیرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دولت معافیت مالیاتی شرکت های بورسی را می پذیرد"، کلیک کنید.