دومین وضعیت قرمز جوی در سال 1403 / این استان ها منتظر سیل باشند

دومین وضعیت قرمز جوی در سال 1403 / این استان ها منتظر سیل باشند

آفتاب نیوز :

به گزارش سازمان هواشناسی، بر اساس این هشدار صبح سه شنبه بارش شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید و تگرگ استان های هرمزگان، جنوب فارس، جنوب غرب و غرب سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان و بوشهر را فرا می گیرد و سبب وقوع سیلاب و آب گرفتگی گسترده می شود.

از جمله اثرات مخاطره آمیز این سامانه بارشی، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی، رعدوبرق و تگرگ، آب گرفتگی معابر به صورت گسترده، سرریز سدها، انسداد راه ها و احتمال تخریب پل، اختلال جدی در سفر های بین شهری و داخل شهر و خسارت به محصولات باغی و زراعی است.

این سامانه همچنین می تواند پیامد هایی همچون خسارت به برخی زیرساخت ها مانند خطوط انتقال برق و غیره، تخریب تاسیسات و سازه های واقع شده در حریم و بستر رودخانه، تخریب سازه های موقت و سبک در اثر وزش باد شدید و اختلال در سفر های هوایی و دریایی به همراه داشته باشد. این شرایط روز چهارشنبه برای نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

توصیه می شود برای مواجهه مناسب با شرایط مخاطره آمیز پیش رو نسبت به عدم توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، بازگشایی کانال ها و آب رو های درون و برون شهری، آمادگی کامل دستگاه های اجرایی و امدادرسان، بازگشایی دهانه پل ها، و اجتناب از سفر های برون شهری اقدام شود.

علاوه بر این توصیه می شود از فعالیت های کوه نوردی در این ایام اجتناب شود و شهروندان از تفرجگاه ها و سکونتگاه های واقع در حریم و بستر رودخانه خارج شوند.

مدیریت زمین های کشاورزی، عدم تردد دامداران و عشایر در ارتفاعات و حاشیه رودخانه ها و انتقال محصولات کشاورزی دپو شده در فضای باز به مکان های مسقف، از دیگر توصیه هایی سازمان هواشناسی برای مواجهه مناسب با شرایط پیش رو است.

دومین وضعیت قرمز جوی در سال 1403 / این استان ها منتظر سیل باشند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دومین وضعیت قرمز جوی در سال 1403 / این استان ها منتظر سیل باشند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دومین وضعیت قرمز جوی در سال 1403 / این استان ها منتظر سیل باشند"، کلیک کنید.