رشد 62 درصدی صادرات آبزیان از خوزستان

رشد 62 درصدی صادرات آبزیان از خوزستان

گزارشگر آی تی/خوزستان معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران گفت: صادرات آبزیان در سال گذشته در استان خوزستان با 62 درصد رشد 47 هزار تن برآورد شد که با استفاده از دانش شرکت های دانش بنیان و ظرفیت های جدید شیلاتی امکان افزایش آن وجود دارد.

سید حسین حسینی با حضور در غرفه استانداری خوزستان در نمایشگاه اکسپو، این استان را یکی از قطب های شیلاتی کشور دانست و افزود: نقش شرکت های دانش بنیان در راستای برنامه های محوری شیلات و تاکید بر اقتصاد دریامحور بسیار موثر است.

به گزارش گزارشگر آی تی، رییس سازمان شیلات ایران با اشاره به وجود استعدادهای فراوان در خوزستان در راستای توسعه تولید آبزیان، سرانه مصرف ماهی در خوزستان را نزدیک به متوسط جهانی اعلام کرد و گفت: صادرات آبزیان در سال گذشته در این استان با 62 درصد رشد 47 هزار تن برآورد شد که با استفاده از دانش شرکت های دانش بنیان و ظرفیت های جدید شیلاتی امکان افزایش آن وجود دارد.

ششمین دوره از نمایشگاه اکسپو، هشتم اردیبهشت ماه امسال در نمایشگاه دایمی بین المللی تهران آغاز به کار کرد و تا دوازدهم این ماه دایر است.

غرفه استانداری خوزستان نیز با تاکید بر معرفی 2 زنجیره ارزش راهبردی ماهیان گرمابی و خرما در این نمایشگاه دایر است.

در جریان برگزاری نمایشگاه بین المللی ایران اکسپو 2024، وزیر کشور و معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران و تعدادی از هیات های تجاری کشورهای همسایه با حضور در غرفه استانداری خوزستان از مهمترین دستاوردها و توانمندی های صادراتی این استان در زمینه زنجیره تولید ماهیان گرمابی و خرما بازدید کردند. 

پایان خبر گزارشگر آی تی

رشد 62 درصدی صادرات آبزیان از خوزستان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشد 62 درصدی صادرات آبزیان از خوزستان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشد 62 درصدی صادرات آبزیان از خوزستان"، کلیک کنید.