رویای رفیع – گزارشگر آی تی

رویای رفیع - گزارشگر آی تی

پرسپولیس در پست دروازه بانی صاحب یک گلر ذخیره مطمین و ارزان شده که از نساجی به این تیم آمده و حالا به نخستین دروازه بان تاریخ لیگ برتر تبدیل شده که در 4 مسابقه نخستش کلین شیت می کند.

به گزارش گزارشگر آی تی، همشهری نوشت: زمانی که علیرضا بیرانوند مصدوم شد و از دسترس کادر فنی پرسپولیس بیرون رفت، سرخپوشان 3گل بیشتر از رقیب آبی پوش خورده و عنوان بهترین خط دفاعی را به رقیب واگذار کرده بودند. به تبع همین گل های خورده، قرمزها جنگ تفاضل گل را هم به آبی ها باخته بودند؛ جنگی که با توجه به اعلام سازمان لیگ و تساوی 2 تیم در بازی رودررو می تواند نقش مهمی در انتخاب قهرمان این فصل داشته باشد. اما به محض اینکه امیررضا رفیعی به جای بیرانوند درون دروازه قرار گرفت، کلین شیت های متوالی سرخپوشان آغاز شد و تیم اوسمار ویرا دیگر هیچ گلی دریافت نکرد. در مقابل، استقلالی ها در همین بازه زمانی 4گل از 2 تیم مس رفسنجان و شمس آذر خوردند و در این زمینه از پرسپولیس عقب افتادند. این دستاورد عجیبی بود که حتی خوش بین ترین پرسپولیسی ها هم باور نمی کردند با ورود دروازه بان جوان و کم تجربه شان به جای بیرانوند به آن دست پیدا کنند.

رفیعی یک بار به خاطر محرومیت بیرانوند مقابل ذوب آهن بازی کرد و 3بار هم به خاطر مصدومیت گلر شماره یک تیم ملی مقابل گل گهر، ملوان و نفت آبادان به زمین رفت. در این 4مسابقه بهترین نمره ای که رفیعی از سایت متریکا گرفت نمره 7.52 بود که در همان نخستین بازی مقابل ذوب آهن به نام او ثبت شد. کمترین نمره این دروازه بان هم نمره 6.67 در بازی با ملوان بود. در روزی که رفیعی با بی احتیاطی یک صحنه مشکوک به پنالتی روی مهاجم ملوان خلق کرد، یک کارت زرد به دلیل وقت کشی گرفت و بالاخره به نمره 6.67 رسید که تنها نمره پایین تر از 7 او در این 4مسابقه بوده است.
میانگین نمرات رفیعی در این 4مسابقه 6.98 بوده که تقریبا 0.11 بیشتر از میانگین نمرات بیرانوند است. رفیعی نسبت به خیلی از دروازه بان های صاحب نام و باتجربه لیگ برتر نمرات بهتری گرفته است؛ ازجمله محمدرضا اخباری، پیام نیازمند، کریستوفر کنت، حسین پورحمیدی، علیرضا حقیقی، رشید مظاهری و حامد لک. تعداد بازی های او کمتر از حدنصاب لازم برای قرارگرفتن در جدول دروازه بان های سایت متریکاست وگرنه با این امتیاز می توانست در رتبه چهارم گلرهای این فصل قرار بگیرد. ضمن اینکه رفیعی حالا به نخستین دروازه بان تاریخ لیگ برتر تبدیل شده که در 4بازی اول خودش به 4کلین شیت می رسد. جالب اینکه تعداد کلین شیت های او در حال حاضر با پیام نیازمند در سپاهان برابر شده است. نیازمند با 17بازی به این 4کلین شیت رسیده و رفیعی با 4بازی!

140برابر ارزان تر از رادو!
می گویند ارزش قرارداد امیررضا رفیعی با پرسپولیس 500 میلیون تومان است؛ رقمی که اگر درست باشد فاصله بعیدی با یک میلیون یورو دارد؛ یعنی تقریبا 140 برابر کمتر است. گلر جوان و 22 ساله قرمزها، امسال در پی برخی اتفاقات غیرمنتظره توانست به ترکیب اصلی سرخپوشان برسد و تا اینجا در 4 مسابقه برای سرخ ها به میدان برود. او بار اول در بازی با ذوب آهن به ترکیب اصلی رسید. محرومیت علیرضا بیرانوند از دیدار با ذوب آهن منجر به حضور رفیعی در سنگر سرخ ها شد. او در روزی که با فشار آنچنانی مواجه نشد، فولادشهر را با کلین شیت ترک کرد تا مختصر امیدی در دل هواداران به وجود بیاورد. اتفاق بزرگ تر اما بعد از تعطیلات نوروزی رخ داد؛ زمانی که با بازگشت علیرضا بیرانوند از اردوی تیم ملی، روشن شد او دچار مصدومیت شده و باید دستش را گچ بگیرد. اینجا دیگر بحث یک بازی نبود و رفیعی در چند مسابقه سرنوشت ساز درون دروازه قرار می گرفت. امروز بعد از 3 بازی می توان گفت او تا حدودی نمره قبولی گرفته است.
رفیعی به ترتیب برابر گل گهر، ملوان و نفت آبادان موفق به بسته نگه داشتن دروازه اش شد. او برابر ملوان 2 مهار خوب داشت و در مجموع در تمامی این مسابقات نشان داده روی خروج ها و دفع ضربات ساده هم از اعتمادبه نفس قابل قبولی برخوردار است. به همین راحتی، پرسپولیس در پست دروازه بانی صاحب یک گلر ذخیره مطمین و ارزان شده که از نساجی به این تیم آمده و حالا به نخستین دروازه بان تاریخ لیگ برتر تبدیل شده که در 4 مسابقه نخستش کلین شیت می کند. جالب است که او با این آمار، با تعداد کلین شیت های پیام نیازمند در این فصل مساوی شد. حالا مقایسه کنید با بوژیدار رادوشوویچ که بابت ایفای همین نقش در پرسپولیس، آن همه هزینه روی دست باشگاه گذاشت. گلر کروات از صدقه سر قرارداد حیرت انگیزی که محمدحسن انصاری فرد با او بسته بود، در خانه نشست و چیزی حدود یک میلیون یورو از پرسپولیس پول گرفت. این در حالی است که خیلی اوقات «رفیعی»ها در دسترس هستند و فقط نیاز به کمی اعتماد دارند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

رویای رفیع – گزارشگر آی تی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رویای رفیع – گزارشگر آی تی" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رویای رفیع – گزارشگر آی تی"، کلیک کنید.