زندگی شادتر و سالم تر بدون اپل واچ

به گزارش خبرگزاری گزارشگر آی تی، فردی پس از هفت سال استفاده روزانه از اپل واچ، آن را کنار گذاشت؛ او می گوید:«من یک اپل واچ را در سال 2017 خریدم. آن را به نوعی سرمایه گذاری برای سلامتی خود می دانستم، زیرا باعث می شد بیشتر راه بروم و تمریناتم را دنبال کنم. همانطور که تکنولوژی تکامل پیدا کرد، ردیاب خواب من، مانیتور ضربان قلب من، و در کل پزشک دیجیتال من شد.»

پس از هفت سال غرق شدن در فناوری، تصمیم گرفتم همه چیز را دور بریزم. الان خیلی خوشحالم!

در ابتدا تجربه من مثبت بود. همانطور که امیدوار بودم، فعال تر شدم. پیاده روی به آهسته دویدن تبدیل شد و بعد به دویدن؛ هر زمان که اپل برای رسیدن به اهدافم مدال دیجیتالی به من می داد، من را تشویق می کرد و من عاشق دوپامینی بودم که به من می داد. هر ماه، اهدافم را افزایش می دادم. هدف این بود که بیشتر بدوم، ضربان قلب در حال استراحت را بهبود بخشم و تعداد قدم های روزانه ام را افزایش دهم. این باعث شد که من سخت تر به خودم فشار بیاورم، به محدودیت های بدنم فکر نکنم و نگران آن نباشم.

من اولین کسی بودم که از هر به روزرسانی و بهبود در نرم افزار و سخت افزار اپل استفاده می کرد. به مرور حتی چیزهایی که نمی دانشتم وجود دارند برایم مهم شدند. HRV، اکسیژن خون و vO2 max، میزان خواب و … همگی بخشی از چکاپ روزانه من بودند.

زندگی شادتر و سالم تر بدون اپل واچ

من وسواس پیدا کرده بودم

با گذشت زمان، من، یک مرد سالم در 30 سالگی، نسبت به معیارهای سلامت وسواس پیدا کردم. اگر ضربان قلبم به اوج می رسید، می خواستم بدانم چرا؟ اگر بعد از خواب احساس شادابی کردم اما برنامه چیز دیگری گفته بود، برایم به این معنی بود که من یک مشکل اساسی سلامتی دارم. مثلا اگر سطح اکسیژن خون من کاهش یافت، مطمیناً در آستانه هیپوکسی قرار داشتم.

من به بدن خودم اهمیت نمی دادم بلکه به فناوری وابسته شدم. من به سرعت وارد دنیای تاریک اضطراب سلامتی شدم. این به این معنی بود که بارها در روز بر معیارهایم نظارت می کردم و در آنچه دکتر گوگل می گفت غرق می شدم تا نتیجه ای بیابم. در واقع چیزی که برای بهبود سلامت من طراحی شده بود نقش خود را در بیمار شدن من ایفا کرد. بعد از سالها فشار سخت، بالاخره استرس و ترس مداوم سیستم عصبی من را مختل کرد و یک دوره خستگی مزمن را تجربه کردم که من را به مدت سه ماه خانه نشین کرد.

از استفاده اپل واچ خودداری کردم!

سرزنش کردن اپل واچ ناعادلانه است. من هنوز معتقدم که ساعت های هوشمند برای افراد مناسب بسیار مفید هستند. اما، مشخص بود که خلق و خوی من با قابلیت های چنین دستگاهی سازگار نیست. پس از مدتی مقاومت، تصمیم گرفتم آن را رها کنم و اپلیکیشن Health را حذف کنم. شش ماه از این انتخاب می گذرد. در این مدت، اضطراب سلامتی من از بین رفت و سلامت عمومی من بسیار بهبود یافته است. سطح استرس من متعادل است، سیستم عصبی من بهتر تنظیم می شود و از زندگی روزمره بیشتر لذت می برم.

مهم تر از همه، من رابطه ای را با بدن و ذهنم دوباره برقرار کرده ام. ارزیابی احساس من فعالیت های من را دیکته می کند نه یک قطعه سخت افزار روی مچ دستم. من هیچ علاقه ای به دویدن بیشتر و یا رسیدن به استاندارد سلامت مطلوب ندارم، اکنون، من زندگی بسیار آرامتر و متعادل تری دارم. من بیشتر در دنیای طبیعی غوطه ور هستم و از فناوری آزاد هستم. این یکی از بهترین تصمیماتی است که تا به حال گرفته ام.

منبع: businessinsider

58323

زندگی شادتر و سالم تر بدون اپل واچ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زندگی شادتر و سالم تر بدون اپل واچ" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زندگی شادتر و سالم تر بدون اپل واچ"، کلیک کنید.