زیرساخت های لازم برای حضور جوانان در مساجد فراهم شود – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

زیرساخت های لازم برای حضور جوانان در مساجد فراهم شود - خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گزارشگر آی تی، حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری ظهر یکشنبه در نشست ستاد اقامه نماز استان مرکزی اظهار کرد: علاوه بر خواندن نماز، وظیفه اقامه کردن دین، نماز، عدل و حجاب را داریم و برپایی نماز باید با همت و تلاش همگانی صورت گیرد تا این مهم به حرف اول جامعه تبدیل شود.

وی با تاکید بر ضرورت مبارزه با منکرات، اظهار کرد: بر اساس قرآن، نماز از فحشاء، منکر و گناهان بزرگ جلوگیری می کند و چنانچه با تامین زیرساخت های لازم شاهد حضور پرشکوه جوانان در مساجد باشیم به طور حتم با این تحول، افراد تمایلی برای حرکت به سمت منکرات ندارند.

وی حجاب را نوعی امر به معروف دانست و ادامه داد: بانوان محجبه با اقتدار باید در جامعه حضور پیدا کنند که خود بهترین نوع اقامه حجاب است.

امام جمعه دلیجان تعداد مساجد را مهم ترین نشانه شهر دینی دانست و افزود: مساجد باید بهترین و زیباترین بناها بوده و در دل جمعیت باشد از این رو رسیدگی به مساجد و مصلاها باید مدنظر ویژه باشد.

وی گفت: تکمیل مصلای شهر دلیجان باید در اولویت باشد همچنین به معیشت ایمه جماعات نیز رسیدگی شود.

برگزاری بیست و پنجمین یادواره شهدای نراق

امام جمعه نراق نیز در این نشست، نماز مساجد، ادارات و مدارس را نیازمند توجه دانست و گفت: برای ترویج سیاست های ستاد اقامه نماز باید به نظافت، بهداشت و زیبایی این سه حوزه توجه شده و بازرسی های سرزده از این محل ها صورت گیرد همچنین مزین کردن فضای نمازخانه مدارس و ادارات نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام مشهود عینلو، با اشاره به ضرورت تقدیر منظم از ایمه جماعات، ادامه داد: باید دستگاه ها، مدیران و کارمندانی که به نماز اول وقت و نماز جماعت توجه دارند، مورد تقدیر قرار بگیرند.

وی تاکید کرد: همچنین دانش آموزانی که منظم در نماز حضور دارند باید تقدیر شوند چرا که از این طریق، نماز به شکل واقعی در کشور اقامه خواهد شد.

امام جمعه نراق با اشاره به برگزاری یادواره شهدای شهر نراق با محوریت شهدا و نماز، افزود: بیست و پنجمین یادواره شهدای شهر نراق 17 خرداد در مسجد دانشگاه آزاد نراق برگزار خواهد شد و در این یادواره، خاطرات شهدا با محوریت نماز و اهمیت به نماز جماعت بیان خواهد شد.

امام جمعه نراق با تاکید بر حضور مسوولان در یادواره شهدا، گفت: مسوولان به همراه خانواده ها باید در یادواره شهدا حضور پیدا کنند چرا که آنها به دلیل راهبری مردم و استمرار حرکت مسیر درست، به یادواره شهدا نیاز دارند.

زیرساخت های لازم برای حضور جوانان در مساجد فراهم شود – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زیرساخت های لازم برای حضور جوانان در مساجد فراهم شود – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زیرساخت های لازم برای حضور جوانان در مساجد فراهم شود – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.