سارقان از غرفه های بخش بین الملل نمایشگاه کتاب دزدی کردند!

بهار کتابخوانی| عجیب اما واقعی؛

سارقان از غرفه های بخش بین الملل نمایشگاه کتاب دزدی کردند!

در بررسی های خبرنگار گزارشگر آی تی و گفت وگو با غرفه داران بخش بین الملل سی وپنجمین نمایشگاه کتاب تهران، مشخص شد از روزهای ابتدایی این دوره، حداقل از دو غرفه این بخش پول به سرقت رفته است.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری گزارشگر آی تی، بخش بین الملل نمایشگاه کتاب معمولاً از بخش های جذاب، اما خلوت نمایشگاه است. در دوره سی وپنجم این بخش در نیم طبقه بالایی شبستان قرار دارد و دسترسی به آن برای کسانی که به بخش عمومی نمایشگاه سر زده اند بسیار آسان است.  

اما امسال بخش بین الملل نمایشگاه یک حاشیه بزرگ داشته که آن هم سرقت از برخی غرفه ها و مهمانان خارجی است. در بررسی های خبرنگار گزارشگر آی تی و گفت وگو با غرفه داران بخش بین الملل سی وپنجمین نمایشگاه کتاب تهران، مشخص شد از روز های ابتدایی این دوره، حداقل از دو غرفه این بخش پول به سرقت رفته است.

سارقان از غرفه های بخش بین الملل نمایشگاه کتاب دزدی کردند!

سرقت در لباس مبدل نیروهای خدماتی!

غرفه ترکیه اولین قربانی این اتفاق عجیب بوده است. طبق اعلام مسیولان این غرفه در روز پنجشنبه 19 اردیبهشت (دومین روز نمایشگاه) که دقیقا روز افتتاح بخش بین الملل بوده است، کوله ای با مبلغی پول (حدوداً 2 میلیون تومان) از داخل یکی از کمد های زیر کتابخانه های غرفه به سرقت رفته است. مسیولان غرفه زمانی که قفل کمد را شکسته و داخل آن را خالی دیدند، این حادثه را به مسیولان حراست کمیته بین الملل گزارش دادند.  

در روز های گذشته تیم حراست به سرنخ هایی از این دزدی در غرفه ترکیه رسیده و به نظر می رسد افرادی با پوشیدن لباس های تیم خدمات نمایشگاه، قصد فریب غرفه داران را داشتند و به این شیوه داخل هر غرفه رفت و آمد می کردند و از فرصت پیش آمده در شلوغی غرفه ترکیه استفاده کردند و با شکستن قفل کمد، سرقت خود را انجام دادند.  

اما به نظر می رسد ترکیه تنها قربانی این سارقان نیست و غرفه های برخی دیگر از کشور ها نیز با اتفاقاتی مشابه مواجه شده است. طبق شنیده ها قزاقستان و ویتنام کشور هایی بودند که برخی اعلام کردند از آنها دزدی صورت گرفته است. پس از سر زدن به این دو غرفه (که دقیقا در کنار یکدیگر قرار داشتند) مشخص شد که از غرفه قزاقستان چیزی دزدیده نشده و مسیول این غرفه هرگونه حادثه مشابه دزدی را رد کرد، اما در غرفه ویتنام شرایط فرق می کرد.  

سارقان از غرفه های بخش بین الملل نمایشگاه کتاب دزدی کردند!

ویتنام قربانی دوم سارقان

کسی که در این غرفه پاسخگوی مراجعه کنندگان بود، امروز شنبه مصادف با چهارمین روز نمایشگاه به این غرفه آمده بود و در سه روز گذشته فرد دیگری مسیولیت این غرفه را برعهده داشت. اما مسیول جدید که مترجمی هم در کنار خود نداشت، با کمک گوگل ترانستیلت و انگلیسی دست و پا شکسته ای که بلد بود، مدعی شد که همکار قبلی اش چیز هایی از دزدی در غرفه به او گفته، اما از جزییات حادثه بی خبر است.  

پس با صحبت های مسیول غرفه ویتنام مشخص شد حداقل از دو غرفه بخش بین الملل دزدی صورت گرفته است. مسیولان حراست کمیته بین الملل نیز با در دست داشتن فهرستی از مضنونین، در پی شناسایی سارقان و گفتگو با غرفه داران بخش بین الملل هستند. در این گفت وگو ها نیز ضمن دریافت اطلاعات تازه، به مابقی غرفه ها هشدار می دهند که به وضعیت امنیت غرفه هایشان بیشتر توجه کنند.

در طول سال های اخیر حواشی و اتفاقات زیادی در نمایشگاه کتاب به ویژه بخش بین الملل رخ داده است. اما باید قبول کرد که دزدی از غرفه های خارجی یکی از عجیب ترین و البته خجالت آورترین حاشیه های این رویداد فرهنگی است. حقیقتا امیدواریم هرچه سریع تر تحقیقات مسیولان امنیتی کمیته بین الملل به نتیجه برسد و این دزد ها دستگیر شوند تا اعتبار امنیت نمایشگاه کتاب نزد مهمانان خارجی این رویداد حفظ شود.

سارقان از غرفه های بخش بین الملل نمایشگاه کتاب دزدی کردند!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سارقان از غرفه های بخش بین الملل نمایشگاه کتاب دزدی کردند!" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سارقان از غرفه های بخش بین الملل نمایشگاه کتاب دزدی کردند!"، کلیک کنید.