سفر مقام های ارشد بلاروس به کره شمالی

سفر مقام های ارشد بلاروس به کره شمالی

هیاتی از مقام های ارشد بلاروسی به کره شمالی سفر کرده و با مقام های این کشور با هدف تعمیق همکاری های دو جانبه مذاکره کردند.

به گزارش گزارشگر آی تی، خبرگزاری دولتی کره شمالی (کی.سی.ان.ای) امروز جمعه گزارش کرد «اِوگنی شستاکوف»، معاون وزیر امور خارجه بلاروس و «ایم چون ایل»، همتای او در دولت کره شمالی طی دیدار با یکدیگر در روز پنجشنبه به بحث در مورد همکاری دوجانبه در حوزه های اقتصاد، فرهنگ و همچنین حمایت دوجانبه در صحنه جهانی پرداختند.

به نوشته خبرگزاری رویترز این جدیدترین مورد از تعاملات دیپلماتیک کره شمالی است که بعد از رفع محدودیت های مربوط به همه گیری کووید-19 توسط حکومت این کشور از سر گرفته شدند.

خبرگزاری دولتی کره شمالی گزارش داد شستاکوف روز سه شنبه وارد پیونگ یانگ شده است اما توضیح بیشتری ارایه نکرد.

«کیم سون گیونگ»، معاون سازمان های بین المللی وزیر امور خارجه کره شمالی در بیانیه ای که از سوی خبرگزاری دولتی پیونگ یانگ انتشار یافت از «لیندا توماس گرینفیلد»، سفیر آمریکا در سازمان ملل به سبب سفر اخیر وی به کره جنوبی و ژاپن انتقاد کرده و تحریم های سازمان ملل علیه پیونگ یانگ را «غیرقانونی» دانست.

روسیه چند روز پیش با تمدید سالانه هیات چندملیتی کارشناسان سازمان ملل برای نظارت بر اجرای تحریم های کره شمالی مخالفت کرد.

مقام های کره شمالی از ماه گذشته میلادی تاکنون به چند کشور شامل چین و ویتنام سفر داشته اند و متقابلا هیات هایی از جانب روسیه و چین نیز به پیونگ یانگ سفر کردند.

نشست معاونان وزرای امور خارجه کره شمالی و بلاروس چند ماه بعد از آن برگزار می شود که «سرگیی آلینیک»، وزیر امور خارجه بلاروس با «کیم سون گونگ»، معاون وزیر امور خارجه کره شمالی در حاشیه نشست جنبش عمد تعهد در ماه ژانویه در اوگاندا دیدار کرد.

پایان خبر گزارشگر آی تی

سفر مقام های ارشد بلاروس به کره شمالی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سفر مقام های ارشد بلاروس به کره شمالی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سفر مقام های ارشد بلاروس به کره شمالی"، کلیک کنید.