سید حسن نصرالله: اسراییل جایی در آینده منطقه ندارد؛ این غده سرطانی باید ریشه کن شود

سید حسن نصرالله: اسراییل جایی در آینده منطقه ندارد؛ این غده سرطانی باید ریشه کن شود

به گزارش گزارشگر آی تی به نقل از گزارشگر آی تی، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در آغاز سخنرانی خود به ذکر خصوصیاتی از شیخ علی کورانی پرداخت.

وی گفت که ابتدا درباره این روحانی صحبت می کند و سپس به تحولات فلسطین و لبنان می پردازد.

سید حسن نصرالله شیخ کورانی را یکی از حامیان مقاومت توصیف کرد و گفت که وی اعتقاد به زوال حتمی رژیم اشغالگر داشت و به همین دلیل هدف ترور ناکام قرار گرفت.

وی افزود: شیخ کورانی از جمله کسانی بود که فرزندانش را به ملحق شدن به جبهه های نبرد در جنوب لبنان تشویق کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از اظهاراتش به تحولات جنگ در غزه پرداخت و در این باره گفت: ما باید تمام تلاش خود را برای ریشه کنی این غده سرطانی (رژیم صهیونیستی) از منطقه به کار بگیریم.

سید حسن نصرالله افزود: ما معتقدیم که این رژیم در منطقه ما آینده ای ندارد، نبرد در غزه همچنان ادامه دارد و جهان به دلیل حمایت آمریکا درمانده شده است و کسانی هستند که هنوز بر روی جامعه بین المللی برای بازدارندگی و حفاظت از فلسطینی ها حساب باز کرده اند.

وی تاکید کرد: نتانیاهو به جنونش در نوار غزه ادامه می دهد و با اصرار به جنگ وضعیت رژیم اشغالگر را بدتر می کند. آنچه گادی آیزنکوت، یکی از اعضای کابینه جنگ و رییس سابق ستاد ارتش و صاحب «دکترین ضاحیه» گفت، وضعیت «ارتش خسته» اسراییل را نشان می دهد و دشمن با وجود هشت ماه جنگ به هیچ دستاوردی دست نیافته است.

نصرالله تاکید کرد: ما باید به این نبرد در منطقه خود به عنوان نبرد هستی و نبرد سرنوشت نگاه کنیم؛ چراکه پیروزی در این نبرد تاثیرات مثبتی بر منطقه در همه سطوح خواهد داشت.

وی افزود: آیزنکوت، می گوید که کل یک لشکر اسراییل در حال نبرد علیه گردانی است که قبلاً اعلام کرده بودیم در جبالیا متلاشی شده است! نبرد غزه، نبرد بقاست و از این رو شکست «اسراییل» در این نبرد تاثیرات فراوانی در عرصه های مختلف بر کل منطقه خواهد داشت.

سید حسن نصرالله ادامه داد: سرنوشت این نبرد همانطور که به معنای آینده فلسطین است، آینده لبنان نیز هست. آنچه درباره پیشنهادها و وسوسه های اکتشاف نفت و گاز در آزای توقف نبرد در جبهه لبنان به بیرون درز کرد، مشارکت آمریکا در ایجاد رنج برای لبنانی ها را آشکار می کند.

جنگ ارتباطی به پرونده انتخاب رییس جمهور ندارد

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: جبهه لبنان یک جبهه پشتیبان و بخشی از نبرد است که سرنوشت فلسطین، لبنان و منطقه را در سطح کلان استراتژیک شکل می دهد. به ارزیابی های نادانان و کسانی که می دانند و تکذیب می کنند گوش ندهید. حمایت جبهه لبنان از فلسطین، بسیار فراتر از حمایت فرقه ای و یا طایفه ای است.

وی همچنین درباره پرونده انتخاب رییس جمهور لبنان و تلاش برخی برای ارتباط دادن آن با جنگ تاکید کرد: کسانی که از مخالفت اکثریت مردم لبنان با جبهه حمایت از غزه در جنوب صحبت می کنند، به نمایندگی از اطرافیانشان صحبت کنند نه اکثریت لبنانی ها و صحبت درباره اینکه جبهه لبنان مانع از انتخاب رییس جمهور می شود یک اشتباه و مغالطه گری است؛ چراکه آنچه در روند انتخاب رییس جمهور لبنان اختلال ایجاد کرد، اختلافات داخلی و وتوی خارجی بود و نبرد در جنوب و غزه ربطی به انتخابات ریاست جمهوری لبنان ندارد.

نصرالله خاطرنشان کرد: ما از ابتدا گفتیم که نمی خواهیم از آنچه در جنوب می گذرد در امور داخلی سوء استفاده کنیم، اما کسانی هستند که در توهم زندگی می کنند. همانطور که در سال 2000 رخ داد، نتایج نبرد در جنوب بالاتر و بیشتر از دستاوردهای سیاسی داخلی است.

جبهه مقاومت در جهان گسترده تر شده است

وی همچنین گفت: جبهه مقاومت بیش از هر زمان دیگری در جهان گسترده شده است. جبهه مقاومت بزرگ تر، گسترده تر، جامع تر و قوی تر از گذشته شده است.

سیدحسن نصرالله ادامه داد: برای اولین بار احساس می کنیم که جبهه مقاومت تا این حد با حرکت دانشجویان در دانشگاه های آمریکا و غرب به عنوان بخشی از مواضع شرافتمندانه، انسان دوستانه و اخلاقی در برابر جنایات اسراییل در غزه گسترش یافته است. ما در جبهه ای قرار داریم که آینده آن روشن و پیروزی است و در این ارتباط تنها مسیله زمان مطرح است.

تسلیت به یمن

سید حسن نصرالله در بخش دیگری از اظهاراتش به حملات تجاوزکارانه آمریکا و انگلیس به یمن پرداخت و شهادت چند یمنی در حمله اخیر را تسلیت گفت.

وی در این باره اظهار کرد: همبستگی خود با ملت و ارتش یمن در برابر تهاجم آمریکایی انگلیسی اعلام می کنیم. سید «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن اعلام کرد که تجاوز به یمن هر چه باشد، تاثیری بر حمایت این کشور از فلسطین و غزه نخواهد داشت.

310310

سید حسن نصرالله: اسراییل جایی در آینده منطقه ندارد؛ این غده سرطانی باید ریشه کن شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سید حسن نصرالله: اسراییل جایی در آینده منطقه ندارد؛ این غده سرطانی باید ریشه کن شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سید حسن نصرالله: اسراییل جایی در آینده منطقه ندارد؛ این غده سرطانی باید ریشه کن شود"، کلیک کنید.