شب های گرم ممکن است خطر سکته مغزی را افزایش دهد

شب های گرم ممکن است خطر سکته مغزی را افزایش دهد

آفتاب نیوز :

گرما می تواند عملکرد سیستم قلبی عروقی را مختل کند و به عنوان یک عامل استرس زا عمیق عمل کند و حتی بر نحوه انقباض و گشاد شدن عروق خونی تاثیر بگذارد.

برای کاهش خطر سکته مغزی در شب های گرم، آب فراوان بنوشید، هوا را در گردش نگه دارید، از دوش و حمام خنک و همچنین لباس های خنک استفاده کنید.

طبق نتایج این مطالعه جدید، گرم شدن سیاره ما ممکن است بر سلامت انسان تاثیر منفی بگذارد.

نویسندگان این مطالعه دریافتند که خطر سکته مغزی در شب های گرم، به ویژه در میان زنان مسن، 7 درصد بیشتر است.

میانگین دما برای سطوح خشکی و اقیانوسی بین سال های 2011 و 2020 گرم ترین دهه ثبت شده در سطح جهان را نشان می دهد و از معیار دهه قبل که در سال های 2001 تا 2010 تعیین شده بود، فراتر رفته است.

برای مطالعه جدید، محققان داده های بیماران را از بیمارستان آگسبورگ در آلمان در یک دوره 15 ساله تجزیه و تحلیل کردند. آن ها دریافتند که 11037 سکته مغزی بین سال های 2006 تا 2020، از ماه می تا اکتبر، ماه هایی که بیشترین گرما را داشتند، تشخیص داده شده است. میانگین سنی بیماران سکته مغزی 71.3 سال بود.

شایع ترین نوع سکته مغزی ثبت شده در این مطالعه، سکته مغزی ایسکمیک با 7430 مورد بود. همچنین 642 سکته هموراژیک و 2947 حمله ایسکمیک گذرا وجود داشت.

سکته ایسکمیک زمانی رخ می دهد که یک رگ خونی مسدود شود. سکته های هموراژیک زمانی اتفاق می افتد که یک رگ خونی پاره شود. “سکته های هشدار دهنده” یا حملات ایسکمیک گذرا، انسداد موقت رگ های خونی هستند که شبیه سکته مغزی هستند، اما منجر به علایم دایمی نمی شوند.

برای ارزیابی ارتباط سکته های مغزی با شب های گرم تر، محققان داده های یک ایستگاه هواشناسی محلی را تجزیه و تحلیل کردند که شرایط را ساعت به ساعت از جمله دما، رطوبت نسبی و فشار هوا را ثبت می کرد.

محققان افزایش جزیی را در تعداد سکته های گرم در شب از سال 2013 تا 2020 در مقایسه با سال های 2006 تا 2012 مشاهده کردند، دوره ای که دما پایین تر بود.

افرادی که بیشتر در برابر گرمای شب آسیب پذیر بودند، افراد مسن تر، به ویژه زنان، و افرادی با علایم خفیف سکته مغزی بودند.

شب های گرم ممکن است خطر سکته مغزی را افزایش دهد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شب های گرم ممکن است خطر سکته مغزی را افزایش دهد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شب های گرم ممکن است خطر سکته مغزی را افزایش دهد"، کلیک کنید.