شمار قربانیان رانش زمین در فیلیپین به 92 نفر رسید/ 36 نفر همچنان مفقود

شمار قربانیان رانش زمین در فیلیپین به 92 نفر رسید/ 36 نفر همچنان مفقود

مقامات فیلیپین روز گذشته (پنجشنبه) اعلام کردند که تعداد قربانیان رانش زمین در شش فوریه که در استان «کامپوستلا ولی» در جنوب این کشور رخ داد به 92 نفر افزایش یافت.

به گزارش گزارشگر آی تی، مقامات محلی فیلیپین همچنین اظهار کردند که امدادگران همچنان در جستجوی 36 مفقودشده دیگر این حادثه هستند.

در همین حال این مقامات خاطرنشان کردند که 32 نفر دیگر نیز در این حادثه زخمی شدند اما از این فاجعه جان سالم به در بردند.

افراد کشته و مفقودشده شامل معدنچیانی هستند که در داخل دو اتوبوس حضور داشتند و رانش زمین منجر به مدفون شدن اتوبوس ها و آنها شده است.

باران بخش هایی از منطقه جنوبی فیلیپین را تحت تاثیر قرار داده است و ده ها مورد رانش زمین و سیل را در پی داشته است. همچنین ده ها هزار نفر را مجبور به اقامت در پناه گاه های اضطراری کرده است. رانش زمین به دلیل زمین های کوهستانی، بارندگی های شدید و جنگل زدایی گسترده ناشی از استخراج معادن و … خطری جدی در سراسر این کشور است.

شاخص خطر جهانی 2022 فیلیپین را در رتبه اول از نظر آسیب پذیرترین کشورهای جهان قرار داده است.

به گزارش شینهوا، این مجمع الجزایر که در حلقه آتش اقیانوس آرام قرار دارد، غالباً توسط طوفان های قدرتمند تحت تاثیر قرار می گیرد که باعث ایجاد سیل ناگهانی و رانش زمین می شود. این کشور همچنین زمین لرزه ها و فوران های آتشفشانی را نیز تجربه می کند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

شمار قربانیان رانش زمین در فیلیپین به 92 نفر رسید/ 36 نفر همچنان مفقود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شمار قربانیان رانش زمین در فیلیپین به 92 نفر رسید/ 36 نفر همچنان مفقود" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شمار قربانیان رانش زمین در فیلیپین به 92 نفر رسید/ 36 نفر همچنان مفقود"، کلیک کنید.