طالبان در پنجشیر جمع آوری موبایل های هوشمند را از سر گرفته اند

طالبان در پنجشیر جمع آوری موبایل های هوشمند را از سر گرفته اند

به گزارش گزارشگر آی تی؛ منابع محلی در ولایت پنجشیر می گویند که طالبان از صبح امروز (چهارشنبه، 12 ثور) جمع آوری موبایل های هوشمند از نزد اعضای این گروه و کارمندان ادارات دولتی را از سر گرفته اند.

به گزارش اطلاعات روز؛ طالبان در ولسوالی های رخه، حصه اول و شتل برای جمع آوری موبایل ایست های بازرسی ایجاد کرده اند.

این منابع می گویند که قطعات نظامی لوای طالبان در پنجشیر موبایل های هوشمند که قابلیت ضبط ویدیو و تصویر را دارند، از نزد شماری از اعضای این گروه، کارمندان ملکی ادارات دولتی و حتی برخی از افرادی که شغل آزاد دارند، جمع آوری کرده اند.

یک منبع می گوید که اعضای طالبان موبایل های برخی از باشندگان پنجشیر را نیز ضبط کرده اند.

به گفته ی منابع، طالبان فایل های داخل موبایل ها را بررسی می کنند.

طالبان دو سال قبل استفاده از موبایل های هوشمند در پنجشیر را منع کرده بودند.

در آن زمان والی این گروه گفته بود که مطابق حکم رهبر طالبان استفاده از موبایل هوشمند در دره پنجشیر منع است. والی طالبان در پنجشیر گفته بود کسانی که موبایل دارند یا بفروشند یا هم در خانه بگذارند.

طالبان در آن زمان درباره ی دلیل وضع این محدودیت چیزی نگفته بودند؛ اما گفته می شد که این گروه به دلیل نشر ویدیو از آزار و اذیت غیرنظامیان و تیرباران اسیران جنگی اقدام به جمع آوری موبایل های هوشمند کرده است.

ویدیوهای گسترده از تیرباران اسیران جنگی و شکنجه ی غیرنظامیان در پنجشیر منتشر شده بود. گفته می شود که این ویدیوها توسط خود طالبان ثبت شده اند.

طالبان در پنجشیر جمع آوری موبایل های هوشمند را از سر گرفته اند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طالبان در پنجشیر جمع آوری موبایل های هوشمند را از سر گرفته اند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طالبان در پنجشیر جمع آوری موبایل های هوشمند را از سر گرفته اند"، کلیک کنید.