عذرخواهی مشاوران بایدن از عرب آمریکایی ها بابت واکنش به جنگ غزه

عذرخواهی مشاوران بایدن از عرب آمریکایی ها بابت واکنش به جنگ غزه

مشاوران ارشد بایدن به اشتباهات رخ داده در جریان نشست رییس جمهور آمریکا با جامعه عرب های آمریکایی در ایالت میشیگان، اعتراف و به صورت خصوصی از این جامعه عذرخواهی کردند.

به گزارش گزارشگر آی تی، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا روز پنجشنبه چند تن از معاون هایش را به دیربورن، واقع در ایالت میشیگان فرستاد که بالاترین میزان عرب های آمریکایی را دارد تا یکسری نشست های خصوصی با سیاستمداران، وکلا و سران مذهبی آنها داشته باشند و به بررسی اوضاع غزه بپردازند.

به نوشته روزنامه یواس ای تودی، «عباس علویه» فعال اهل دیربورن که در یکی از این نشست ها حضور داشت، گفت مقام های ایالتی اعتراف کردند که در پاسخگویی دولت به جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه یکسری اشتباهات و گام های نادرست رخ داده است.

اما علویه که یکی از رهبران کمپینی است که ساکنان میشیگان را تشویق می کند در انتخابات مقدماتی دموکرات ها در هفته آینده به جای رای دادن به بایدن، رای «عدم تعهد» بدهند، گفت که اذعان به خطا در دولت بایدن، توخالی و پوچ است و ادامه داد: امتناع رییس جمهور در تغییر مواضعش یا حتی اذعان عمومی به اشتباهاتش، توهین جدی به اهالی میشیگان به ویژه دموکرات های این منطقه است. دو رویی آنهاست که در خفا می گویند دولت اشتباه کرده اما همچنان بنیامین نتانیاهو را به صورت علنی مسیول نمی دانند.

یکی از وکلای دیربورن نیز که در یکی از نشست ها شرکت کرده بود، گفت: جاناتان فاینر، معاون مشاور امنیت ملی به خاطر اینکه دولت بایدن در برخی مواقع درباره فلسطینی ها لحن خوبی به کار نبرده بود، عذرخواهی کرد. او همچنین بابت ناکامی دولت در متوقف کردن رفتارهای غیر انسانی صهیونیست ها علیه فلسطینی ها عذرخواهی کرد.

پایان خبر گزارشگر آی تی

عذرخواهی مشاوران بایدن از عرب آمریکایی ها بابت واکنش به جنگ غزه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عذرخواهی مشاوران بایدن از عرب آمریکایی ها بابت واکنش به جنگ غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عذرخواهی مشاوران بایدن از عرب آمریکایی ها بابت واکنش به جنگ غزه"، کلیک کنید.