فرودگاه دبی را آب بُرد+فیلم

منابع خبری اعلام کردند در پی بارندگی شدید و پرحجمِ عصر امروز (سه شنبه) به وقت محلی، فرودگاه دبی غرق در آب شد و در پی آن بسیاری از پروازها لغو شده یا به تعویق افتاد.

به گزارش گزارشگر آی تی، منابع محلی می گویند بسیاری از مناطق دبی پس از طوفان و بارندگی فوق العاده شدید در عرض چند دقیقه دچار سیل و آبگرفتگی شده است.

طوفان، فعالیت های فرودگاه اصلی را برای مدتی مختل کرد و تصاویر منتشر شده نشان می دهد که هواپیماها روی باند فرودگاهِ غوطه ور در آب، جا به جا می شوند.

یک سخنگوی فرودگاه بین المللی دبی گفت به دلیل طوفان شدید به مدت 25 دقیقه فعالیت های این فرودگاه متوقف شد و در مجموع 21 پرواز خروجی و 24 پرواز ورودی لغو شد و همچنین سه پرواز به سایر فرودگاه های همسایه تغییر مسیر داد.

به گزارش روزنامه متروی انگلیس، سخنگوی فرودگاه بین المللی دبی افزود: در حال حاضر وضعیت به حالت عادی بازگشته و پروازها از سر گرفته می شود.

مقامات پلیس محلی گفته اند مردم این نواحی از قبل، هشدار پیش بینی تغییر شرایط آب و هوایی را دریافت کرده بودند و پلیس دبی روز گذشته یک هشدار ایمنی صادر کرد و از مردم خواست از حضور در سواحل و همچنین دره هایی که ممکن است در مسیر سیل باشند، اجتناب کنند.

این هشدارها به دلیل شرایط جوی نامساعد از جمله بارندگی زیاد، وزش بادهای شدید، رعد و برق گاهی همراه با تگرگ و در نتیجه کاهش دید بوده است.

فرودگاه دبی را آب بُرد+فیلم

در شبکه های اجتماعی نیز امروز بعدازظهر تصاویری از آبگرفتگی و سیلاب در برخی جاده ها و خیابان های اصلی منتشر شده است.

روزنامه هندوستان تایمز نیز نوشت، به دلیل جاری شدن سیل در جاده ها، مدارس در سراسر امارات تا حد زیادی تعطیل و کارمندان دورکار شدند.

این شرایط جوی در حالی در دبی و سایر مناطق امارات گزارش شده که از روز پیش در عمان نیز بسیاری از نواحی درگیر سیل شدید و کم سابقه بوده، خسارات گسترده برجای گذاشته و حوادث مرتبط با آن نیز تاکنون چندین تلفات داشته است.

مقامات امدادی هنوز در بسیاری از مناطق عمان در حال کمک رسانی و نیز جست وجوی قربانیان احتمالی بیشتر هستند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

فرودگاه دبی را آب بُرد+فیلم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرودگاه دبی را آب بُرد+فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرودگاه دبی را آب بُرد+فیلم"، کلیک کنید.